ورزشی

از دست رفتن سهمیه‌های المپیک بخاطر نداشتن فشنگ تست‌شده

سرمربی تیم ملی تفنگ می‌گوید نجمه خدمتی و پوریا نوروزیان به دلیل نداشتن فشنگ تست شده، در مسابقات کسب سهمیه المپیک موفق نشدند.

مریم طالبی سرمربی تیم ملی تفنگ در خصوص عملکرد تیراندازانش در مسابقات قهرمانی آسیا جاکارتا اظهار کرد: از موفقیت تیم ملی تفنگ در مسابقات قهرمانی آسیا خیلی خوشحالم. ما دو مدال تیمی و یک سهمیه المپیک کسب کردیم. از تنها چیزی که ۱۰۰ درصد راضی هستم و به آن افتخار می‌کنم تلاش و پشتکار تیراندازان به خصوص تیم ملی تفنگ است. آنها علی‌رغم همه کمبودهایی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند برای حضور در مسابقات می‌جنگند. من قدردان ورزشکارانم هستم.

در سه وضعیت انتظار کسب حداقل دو سهمیه المپیک دیگر داشتیم

وی در پاسخ به این سوال که انتظار از تیم ملی تفنگ در مسابقات قهرمانی آسیا جاکارتا کسب همین یک سهمیه المپیک بود، افزود: در رشته سه وضعیت انتظار کسب حداقل دو سهمیه در بخش زنان و مردان داشتم. الهه احمدی، نجمه خدمتی و پوریا نوروزیان آماده‌ترین‌های ما در تفنگ سه وضعیت بودند. خدمتی که توانست با رکورد خیلی خوب ۵۸۷ که رکورد شخصی او هم هست به فینال برسد. او علی‌رغم همه بدشانسی‌های قبل در این مسابقات با بدشانسی دیگری مواجه و دستگاهش با مشکل مواجه شد. یکی از تیرهایش نمره صفر را ثبت کرد که همین باعث شد تمرکزش بهم بخورد. هیات ژوری هم درست او را متوجه نکرد که باید چه بکند اما او خود را برگرداند و به جای آن نمره ۱۰‌.۵ را ثبت کرد ولی در نهایت موفق به کسب سهمیه نشد.

به دلیل نداشتن فشنگ تست شده در سه وضعیت به رقبا می‌بازیم

سرمربی تیم ملی تفنگ در ادامه گفت: درازکش آسان‌ترین قسمت رشته سه وضعیت است اما ما به دلیل نداشتن فشنگ تست شده همیشه با آن مشکل داریم. در این مسابقات هم همین موضوع بار دیگر گریبانگیر ما شد. دفعه قبل نوروزیان در فینال بازی‌های آسیایی و فینال مسابقات قهرمانی آسیا کره این اتفاق برایش افتاده بود. ما با این مشکل در آسان‌ترین وضعیت به رقبا می‌بازیم.

۵ سال است که هیچ اردوی برون مرزی نداریم

وی افزود: رشته تفنگ ۵ سال است که به هیچ اردوی آمادگی برون‌مرزی اعزام نشده است. در دو وضعیت دیگر یعنی ایستاده و به زانو که تیم‌های دیگر دچار مشکل هستند تیراندازان ما بهترین‌ها هستند. نمره درازکش نوروزیان در این مسابقه ۱۸۹ بود در حالی که ایستاده که سخت‌ترین این رشته است نمره ۱۹۳ گرفت. خدمتی هم در ایستاده ۱۹۵ زد که دومین رکورد برتر در روز مسابقه بود. من بارها و بارها این دغدغه را مطرح کردم. از هر فرصتی استفاده کردم تا صدایم به گوش کسی برسد. بارها گفته‌ام که فدراسیون تیراندازی دست تنها نمی‌تواند با این مشکلات ما را به اردوهای آماده‌سازی اعزام کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا