حقوق بشر

کرج؛ فاطمه تدریسی و مریم جلال حسینی به حبس و تبعید محکوم شدند

فاطمه تدریسی و مریم جلال حسینی، شهروندانی که مدت پنج ماه گذشته را در بازداشت سپری کرده‌اند، توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به حبس و تبعید محکوم شدند. این دو در جریان تجمعات فرهنگیان و معلمان معترض در تهران نیز بازداشت شده بودند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، اخیراً فاطمه تدریسی و مریم جلال حسینی، توسط دادگاه انقلاب کرج به ریاست موسی آصف‌الحسینی، هریک به شش سال حبس تعزیری و دو سال تبعید محکوم شدند.

اتهامات این دو شهروند، مواردی چون “اغوا و تحریک مردم به قصد برهم‌ زدن امنیت”، “تبلیغ علیه حکومت”، “توهین به خامنه‌ای” و “تشکیل گروه با هدف بر هم زدن امنیت” عنوان شده است.

فاطمه تدریسی و مریم جلال حسینی، اوایل شهریورماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روز ششم شهریورماه، به زندان کچویی کرج منتقل شدند و کماکان در این زندان به سر می‌برند.

پیشتر، فاطمه تدریسی، روز ١٩ اردیبهشت ماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و در نهایت، چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، با تودیع وثیقه و به صورت موقت از زندان قرچک ورامین آزاد شده بود.

مریم جلال حسینی نیز، روز ۱۹ اردیبهشت ماه سال جاری، در جریان برگزاری اعتراضات سراسری فرهنگیان، در تهران بازداشت و ٢٢ خرداد ماه، با تودیع وثیقه و به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا