ورزشی

کوهنوردانی که مفقود مانده‌اند/ احتمال تعویق جستجوی پیکرها تا بهار

پیکر سه کوهنوردی که در ارتفاعات آذربایجان غربی مفقود شده‌اند هنوز پیدا نشده و تیم امداد و نجات در حال جست‌وجو برای یافتن آنهاست.

به گزارش ایسنا، در پی حادثه ریزش بهمن در ارتفاعات آذربایجان غربی سه کوهنورد از جمعه، ۲۲ دی ماه مفقود شده و پیکر آنها هنوز پیدا نشده است. هر چند عملیات امداد و نجات برای این سه کوهنورد همچنان ادامه دارد اما به علت وسعت منطقه امکان دارد که پیکر آنها تا فصل بهار پیدا نشود.

یکی از مسائلی که تیم امداد و نجات برای یافتن این سه کوهنورد با آن روبرو است، ورود افراد محلی به منطقه برای کمک و امدادرسانی است که این موضوع احتمال وقوع حادثه برای افراد دیگر را هم بالا می‌برد.

در این راستا حمید مساعدیان، رئیس کمیته جست‌وجو و نجات فدراسیون کوهنوردی در این مورد به ایسنا گفت: از طرف فدراسیون کوهنوردی به هیات کوهنوردی آذربایجان غربی نامه زده‌ایم تا از ورود هر کوهنوردی به جز تیمی ۲۰ نفره با مشخصات و کد ملی به منطقه جلوگیری شود.

او ادامه داد: مشخص نیست این سه کوهنورد کجا هستند و چه اتفاقی برایشان افتاده است. نمی‌دانیم دچار حادثه بهمن شده‌اند یا به علت سرمازدگی در بخشی از کوه جان باخته‌اند. تیم امداد و نجات تمام مسیرهای بهمنی را بررسی کرده و تا چند روز آینده وضعیت مشخص می‌شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا