حقوق بشر

ایلام؛ ساسان چمن آرا بازداشت شد

ساسان چمن آرا، شهروند ساکن ایلام روز چهارشنبه بیست و هفتم دی ۱۴۰۲، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. منزل پدر و خواهر این شهروند نیز مورد تفتیش نیروهای امننیتی قرار گرفته است.

خبرگزاری هرانا ـ یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند ضمن تایید این گزارش به هرانا گفت: صبح روز چهارشنبه ساسان توسط سه مامور اداره اطلاعات در یکی از خیابان های ایلام بازداشت شد. سپس نیروهای امنیتی به همراه وی به منازل پدر و خواهر آقای چمن آرا مراجعه کرده و ضمن تفتیش این منازل، شماری از لوازم الکترونیکی خواهر این شهروند را ضبط کردند. نهایتا وی به اداره اطلاعات ایلام منتقل شد.

این منبع مطلع در ادامه افزود: پس از انتقال ساسان چمن آرا به اداره اطلاعات، وی تا کنون تماسی با خانواده خود نداشته است.

ساسان چمن آرا، ۳۳ ساله و اهل ایلام در مهرماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و نهایتا در بهمن ماه همان سال، تودیع وثیقه، از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

آقای چمن آرا در دی ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی سید علی مظلوم از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام” به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد. نهایتا این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا