حقوق بشر

محرومیت از تماس منوچهر بختیاری در زندان چوبیندر قزوین

منوچهر بختیاری، زندانی سیاسی محبوس در زندان چوبیندر قزوین از دسترسی به تلفن زندان و تماس با خانواده محروم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، منوچهر بختیاری، زندانی سیاسی از حق برقراری تماس محروم شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی سیاسی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “آقای بختیاری از تاریخ نوزدهم دی‌ماه، توسط شواری انضباطی زندان به مدت سه ماه از دسترسی به تلفن زندان و تماس با خانواده‌اش محروم شده است.”

به گفته این منبع مطلع، “منوچهر بختیاری در تاریخ مذکور در خصوص صدور حکم ۱۸ حبس خود با خانواده اش در حال مکالمه بود که تلفن وی قطع شد. احتمال میرود این محرومیت از تماس به دلیل این موضوع باشد.”

آقای بختیاری از بابت پرونده ای که اخیرا علیه او گشوده شده، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرج به ریاست قاضی سید موسی آصف الحسینی، به هجده سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منوچهر بختیاری در تاریخ سوم دی ماه، به صورت ویدیو کنفرانس در شعبه مذکور برگزار شده بود.

منوچهر بختیاری در تاریخ ۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد.

وی نهایتا توسط دادگاه انقلاب به ۳ سال و ۶ ماه حبس، ۲ سال و ۶ ماه تبعید و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد. این شهروند در تیرماه ۱۴۰۱، از ندامتگاه مرکزی کرج به زندان چوبیندر قزوین منتقل شد.

آقای بختیاری در تاریخ دهم آبان ماه از بابت پرونده ای دیگری که در دوران حبس علیه وی گشوده شده بود، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان قزوین از بابت اتهام “توهین به رهبری” به شش ماه حبس محکوم شد.

لازم به ذکر است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منوچهر بختیاری، از بابت پرونده دیگری، در تاریخ بیست و نهم آبان ماه، به صورت ویدیو کنفرانس در شعبه ۱۱۴ دادگاه کیفری دو شهرستان کرج برگزار شد.

آقای بختیاری پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت داشته است.

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری اعلام کرد که پسر ۲۷ ساله‌اش در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در فاز ۴ مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. به گفتهٔ او، پویا به همراه خواهر و مادرش در دومین روز از اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین به راهپیمایی معترضان پیوست که جمجمه‌اش هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت. پویا بختیاری (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۷۱ – درگذشتهٔ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در مهرشهر کرج) یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ ایران است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا