حقوق بشر

زخمی شدن پنج کولبر در مرزهای بانه و نوسود

پنج کولبر که هویت چهار تن از آن‌ها جوهر مرادی، حمید احمدی، ادریس اسماعیلی و یحیی احراز شده در مرزهای بانه و نوسود از توابع پاوه با شلیک مستقیم و همچنین ضرب‌وشتم توسط نیروهای مسلح حکومتی زخمی شدند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز چهارشنبه ٢٧ دی ماه ١۴٠٢ (١٧ ژانویه ٢٠٢۴)، یک کولبر با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی در مرز نوسود زخمی شد. هویت این کولبر ۶۰ ساله در دست بررسی است.

پیش از آن، روز سه‌شنبه ٢۶ دی ماه، کولبری با نام کوچک یحیی، در مرز نوسود از توابع پاوه با شلیک مستقیم نیروهای مسلح حکومتی از ناحیه پا به شدت زخمی شد.

همزمان، روز ۲۶ دی ۱۴۰۲، ادریس اسماعیلی، ۳۰ ساله و اهل سقز با شلیک مستقیم نیروهای هنگ مرزی در مرز بانه به ‌شدت زخمی شد. این کولبر سپس، مورد ضرب‌وجرح شدید این نیروها قرار گرفت.

ادریس اسماعیلی که پدر یک فرزند است در حالی که به دلیل جراحت توان حرکت نداشته به حال خود رها شده بود، در نهایت توسط مردم منطقه به بیمارستان انتقال یافت. وضعیت سلامت وی وخیم گزارش شده است.

همچنین، شامگاه یکشنبه ٢۴ دی ماه نیز، دو کولبر اهل سقز به نام‌های جوهر مرادی ۲۸ ساله و حمید احمدی ۲۳ ساله در مرز “هه‌نگه‌ژال” بانه با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی زخمی شده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا