فرهنگی

در حمایت از معلمان و دیگر اقشار جامعه

سالهای گذشته، هزاران نفر از معلمان شجاع و حق‌طلب در استان فارس با حضور منسجم و پرشمار فصلی نو از مطالبه‌گری صنفی را به نمایش گذاشتند….

حمایت بیش از ۲۳۰۰ نفر از معلمان و دیگر اقشار جامعه از معلمان زندانی شیراز آقایان ایرج رهنما و غلامرضا غلامی

در پی این رخداد مهم، مسئولان انجمن صنفی استان فارس هزینه‌های بسیاری را بابت این انسجام و اتحاد متحمل شدند و پاداش شجاعت، جسارت و پایداری آنها پس از سالها فعالیت در چهار چوب قانون اساسی، احکام ناعادلانه، سنگین و حبس‌های طولانی‌مدت بوده است.

در اعتراض به احکام صادره و روند پرونده آقایان ایرج رهنما و غلامرضا غلامی کندازی که به ۵ و ۱۱ سال حبس قطعی محکوم شده‌اند از ۲۳ دی ماه دست به اعتصاب غذا زده‌اند، که با توجه به شرایط جسمی و سنی این عزیزان و مخاطرات زیاد و جبران‌ناپذیر اعتصاب غذا خانواده، فعالان صنفی و همه ما را به سختی نگران کرده است.
به همین دلیل تصمیم گرفتیم در گام نخست با امضا جمعی پشتیبانی خود را از آقایان ایرج رهنما و غلامرضا غلامی اعلام داریم و از مسئولان قضایی درخواست کنیم تا با پذیرش خواسته به حق این عزیزان موجب پایان یافتن اعتصاب غذا آنها شوند. و در ضمن هرچه زودتر به صورت عادلانه و پرهیز از نگاه امنیتی و سیاسی پرونده فرهنگیان فعال صنفی استان فارس مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

امیدواریم این مهم هر چه زودتر و پیش از آنکه اتفاق ناگوار و جبران‌ناپذیری بیفتد محقق شود. در صورت بی‌توجهی مسئولان قضایی به این موضوع هرگونه خطر و گزندی متوجه جان این معلمان مطالبه‌گر و حق‌طلب شود ما قوه قضائیه را مقصر اصلی می‌دانیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا