زحمتکشان

صبح امروزادامه تجمعات اعتراضی کارگران پلی اکریل

۳۰۰ کارگر پلی اکریل اصفهان صبح امروز در چهارمین روز از دور سوم اعتراضات شان، در واکنش به سیاست کوچک سازی کارخانه و تصمیم کارفرما مبنی بر جداسازی شرکت‌های زیر مجموعه، بار دیگر در محوطه کارخانه تجمع کردند…

یکی از نمایندگان کارگران در باره این تجمع به ایلنا گفت: ۳۰۰ کارگر پلی اکریل اصفهان صبح امروز (چهارشنبه ۴ دی ماه) در فاصله زمانی تغییر شیفت، از ساعت ۷ تا ۳۰: ۷ در محوطه کارخانه تجمع کردند.

وی ادامه داد: «کریم فروزان» مدیرعامل پلی اکریل اصفهان صبح امروز در واکنش به ادامه دار شدن تجمعات اعتراضی کارگران با مدیر بخش نیروگاه و مهندسی کارخانه تماس گرفته و به وی گفته است آقایان «مسعود فتاحی» و «علیرضا بهراد فر» دو نفر از کارگران این مجموعه اخراج هستند.

به گفته این نماینده کارگری، ۲۰۰ کارگر بخش نیروگاه و مهندسی کارخانه پس از شنیدن این خبر بر اساس ماده ۱۴۲ قانون کار دست از کار کشیدند که در پی این حرکت اعتراضی، مدیرعامل کارخانه اخراج این دو کارگر را تکذیب کرده است.

گفتنی است دور سوم تجمعات اعتراضی کارگران پلی اکریل اصفهان از صبح شنبه این هفته (۳۰ آذر ماه) آغاز شده است و آنطور که کارگران این مجموعه تاکید دارند تا توقف کامل سیاست کوچک سازی کارخانه ادامه پیدا می‌کند.

کارگران معترض کارخانه پلی اکریل اصفهان پیش از این طی نامه‌ای خواسته‌های صنفی خود را در ۱۰ مورد طرح کرده‌ بودند.

استعفای برخی اعضای هیات مدیره کنونی کارخانه پلی اکریل اصفهان و همچنین حفظ و بررسی اسناد مربوط به عملکرد آن‌ها در صدر خواسته‌های ده گانه کارگران معترض قرار دارد.

تشکیل شورای اسلامی کار و بازگشت به کار تمامی کارگرانی که به واسطه فعالیت در این تشکل صنفی فسخ قرارداد شده‌اند نیز از دیگر خواسته‌های صنفی کارگران پلی اکریل اصفهان است.

لازم به ذکر است ۱۵۰۰ کارگر پلی‌اکریل اصفهان سال‌هاست در قالب شش شرکت زیرمجموعه تحت مسئولیت شرکت مادر (هلدینگ) کار می‌کنند و حال با تصمیم کارفرما مبنی بر جدا سازی شرکت‌های زیر مجموعه، امنیت شغلی شان را در معرض خطر می‌بینند.

بر اساس سیاست کوچک سازی این کارخانه، مجموعه شرکتهای پلی اکریل ایران در حال واگذاری است و قرار است آزمایشگاه به شرکت «نیک آزمون»، نیروگاه به «انرژی گستران»، پلی استر به «پلی استر هشت بهشت»، اکلیت ۲ به «الیاف زاینده رود»، اسکه سازی به «شرکت خدمات بندری» و بخش خدمات نیز به شرکت «پهن گستر» انتقال یابد.

کارگران معتقدند با واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه، تعهدات کارفرما در قراردادهای کاریشان کمتر می‌شود.
ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا