حقوق بشر

گزارشی از بازداشت شش شهروند کُرد در بوکان

اواخر هفته گذشته دست‌کم شش شهروند کُرد در شهر بوکان به نام‌های سیروان سپهری، مصطفی سامی، هژار احمدی‌آذر، ناصر علیپور، ریبوار کوهگرد و آرام سبزی با توسل به خشونت توسط نیروهای اداره اطلاعات در این شهر بازداشت شده‌اند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، ساعات اولیه بامداد روز چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲ (۱۷ ژانویه ۲۰۲۴)، ده‌ها نفر از نیروهای اداره اطلاعات در شهر بوکان به منازل چندین فعال کُرد هجوم برده و دست‌کم سه نفر به نام‌های سیروان سپهری، مصطفی سامی و آرام سبزی ۳۰ ساله را بازداشت کرده‌اند.

در ادامه این بازداشت‌ها و ساعات اولیه پنج شنبه ۲۸ دی (۱۸ ژانویه)، سه شهروند دیگر به نام‌های هژار احمدی‌آذر ۵۲ ساله، ناصر علیپور ۵۲ ساله و ریبوار کوهگرد توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شده‌اند.

به گفته منابع هه‌نگاو، بازداشت این شش شهروند با توسل به خشونت و بدون ارائه هرگونه برگه قضایی انجام گرفته و تمامی موبایل و وسایل الکترونی‌ آنها نیز توسط نیروهای اداره اطلاعات ضبط شده است.

تا زمان تنظیم این خبر، اطلاع دقیقی از دلایل بازداشت و اتهامات وارده علیه این شش شهروند و همچنین سرنوشت و محل نگهداری آنها در دسترس نیست و پیگیری‌های خانواده‌های آنها در این رابطه بی‌نتیجه مانده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا