ورزشی

پیروزی دشوار هندبالیست‌های تیم ملی برابر امارات

ملی‌پوشان هندبال مردان ایران در سومین دیدارشان از مرحله اصلی مسابقات قهرمانی آسیا مقابل امارات با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شدند. ملی‌پوشان هندبال ایران در نیمه اول این دیدار با نتیجه ۱۰ بر ۱۳ شکست خوردند. هرچند ملی‌پوشان نیمه دوم را خوب شروع کردند؛ اما بازی در ادامه بسیار نزدیک و فشرده دنبال شد و تیم ملی در نهایت به‌سختی توانست در این دیدار به برتری برسد.

روزنامه شرق ـ ملی‌پوشان هندبال مردان ایران در سومین دیدارشان از مرحله اصلی مسابقات قهرمانی آسیا مقابل امارات با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شدند. ملی‌پوشان هندبال ایران در نیمه اول این دیدار با نتیجه ۱۰ بر ۱۳ شکست خوردند. هرچند ملی‌پوشان نیمه دوم را خوب شروع کردند؛ اما بازی در ادامه بسیار نزدیک و فشرده دنبال شد و تیم ملی در نهایت به‌سختی توانست در این دیدار به برتری برسد. تیم ملی با این پیروزی باید برای کسب رتبه پنجمی با تیم‌ سوم‌ گروه مقابل دیدار کند. محمد سیاوشی برای دومین بار در این مسابقات به‌عنوان بازیکن برتر زمین معرفی شد. تیم ملی هندبال مردان در مرحله اصلی این مسابقات با تیم‌های امارات، قطر و ژاپن هم‌گروه بود که مقابل هر دو تیم قطر و ژاپن شکست خورد و مقابل امارات به برتری رسید و اکنون با قرارگیری در رده سوم گروه، یک فرصت دیگر برای کسب سهمیه جهانی خواهند داشت.

اوایل این بازی اعلام شد که احتمال دارد تعداد سهمیه‌های جهانی هندبال آسیا پنج سهمیه شود که در این صورت ایران اگر پنجم شود، می‌تواند سهمیه را بگیرد. شاگردان رحیمی‌زاده در مرحله گروهی این مسابقات در گروه B با نیوزیلند، چین و کره جنوبی هم‌گروه بودند که مقابل چین و نیوزیلند به برتری رسیدند و مقابل کره جنوبی شکست خوردند و به‌عنوان تیم دوم‌ گروه راهی دور اصلی شدند.

نتایج کامل تیم ملی هندبال در مسابقات قهرمانی آسیا:

ایران ۴۰ – نیوزیلند ۱۳

ایران ۲۴ – چین ۲۲

ایران ۲۴ – کره جنوبی ۲۶

ایران ۲۳ – ژاپن ۲۵

ایران ۲۳ – قطر ۲۷

ایران ۲۵ – امارات ۲۲

مرحله گروهی مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا از ۲۱ دی تا پنجم بهمن به میزبانی بحرین با حضور ۱۶ تیم برگزار شد. تیم‌های ژاپن، عراق، بحرین، امارات، کویت، قطر، ایران و کره راهی مرحله اصلی شدند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا