جوانان

۲۵۸ مدرسه در خطر فرونشست زمین در اصفهان

آسیب‌هایی که در طول چهل و چهار سال گذشته به نسل آینده‌ساز وارد آمده است در این مختصر توصیف شدنی نیست. جامعه ما نیازمند آن است که نسل جوان جایگاهی شایسته‌اش کسب کند. با وجود رژیمی تاریک‌اندیش نیل به چنین جایگاهی میسر نیست….

علی بیت‌اللهی، مدیر بخش زلزله و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به تجارت‌نیوز می‌گوید: «بالغ بر ۳۷۱ مرکز آموزشی در اصفهان در زون فرونشست زمین قرار دارد. این مراکز شامل دانشگاه، مدرسه و موسسات آموزش عالی می‌شود. از این تعداد ۲۵۸ مورد آن مدرسه است. چنین آماری را در شهرهای دیگر نداریم. برخی از این مدارس قدیمی هستند که با وقوع فرونشست زمین، این مدارس بیشتر آسیب می‌بینند.»
بیت‌اللهی می‌گوید: «نرخ فرونشست زمین در خراسان و تهران بالاتر است اما از آنجا که این پدیده در محدوده شهری کلانهشر اصفهان قرار دارد، خطر در اصفهان حادتر از سایر نقاط کشور است.»
این در حالی است که ۳۲ دانش آموز در مشهد به دلیل گازگرفتگی راهی بیمارستان شدند
خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی به نقل از آتش‌نشانی مشهد از مسمومیت ۳۲ دانش‌آموز در یک مؤسسه خیریه آموزشی در این شهر بر اثر گازگرفتگی خبر داد. در پی این حادثه تعدادی از دانش‌آموزان به بیمارستان منتقل شدند. حسین صالحی، مدیر منطقه چهار عملیات آتش‌نشانی مشهد در این‌باره گفت: «در پی اعلام حادثه نشت گاز منوکسیدکربن در یک مؤسسه خیریه در یکی از خیابان‌های منتهی به حرم امام هشتم شیعیان، نیروهای آتش‌نشانی به همراه تجهیزات به محل اعزام شدند. در بررسی‌های اولیه مشخص شد، نشت گاز منوکسیدکربن از مسیر لوله‌های دودکش وسایل گرمایشی در ساختمان چهار طبقه‌ی یک مؤسسه خیریه رخ داده که حدود ۱۱۰ دانش‌آموز از شهر‌های مختلف کشور در این مؤسسه اسکان داده شده‌اند.» در مورد وضعیت سلامت این ۳۲ دانش‌آموز اطلاعات بیشتری منتشر نشده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا