ورزشی

فدراسیون دوچرخه‌سواری ۵۰۰ میلیون از پارالمپیک گرفت اما به ما پرداخت نکرد

دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ تایلند در رشته پارادوچرخه سواری گفت: بعد از ۱۲ سال فعالیت در پارادوچرخه سواری و کسب ۹ مدال آسیایی الان به جایی رسیدم که برای تامین معاش کارگری می‌کنم و دیگر دوست ندارم به تمرینات خود در دوچرخه سواری ادامه دهم. وقتی اعزامی وجود ندارد چه ارزشی دارد که این همه هزینه کنم و وقت خود را صرف رشته‌ای کنم که مدال آن برای کسی اهمیت ندارد.

مهدی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با انتقاد از فدراسیون دوچرخه سواری نسبت به عدم پرداخت پول‌های واریز شده از سوی کمیته ملی پارالمپیک به دوچرخه‌سواران پارا برای خرید تجهیزات، ادعا کرد: قبل از اعزام به بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین کمیته ملی پارالمپیک مبلغی بیش از ۵۰۰ میلیون تومان به حساب فدراسیون دوچرخه سواری برای خرید تجهیزات برای ورزشکاران اعزامی به هانگژو واریز کرده بود که فدراسیون قرار بود به هر ورزشکار چیزی حدود ۳۰ میلیون تومان پرداخت کند تا تجهیزات لازم را خریداری کنیم. همچنین نزدیک به ۸ میلیون مکمل خریداری کرده بودیم که کارگری رییس کمیته ملی پارالمپیک طی بازدیدی که از اردوی پارادوچرخه سواری داشت به ورزشکاران اعزامی گفت که پول مکمل و تجهیزات به حساب فدراسیون دوچرخه‌سواری ریخته شده تا در اختیار ورزشکاران قرار دهد، اما متاسفانه تا این لحظه نه مبلغی دریافت کردیم و نه آقایان به روی خود می‌آورند که چنین پولی را باید به ورزشکاران پرداخت می‌کردند.

وی افزود: برای تجهیز دوچرخه‌ام قبل از اعزام به هانگژو چیزی حدود ۵۵ میلیون تومان از جیب خود هزینه کردم و منتظر بودم تا فدراسیون از پولی که کمیته ملی پارالمپیک به حساب فدراسیون واریز کرده پرداخت کند اما آن ها نه تنها این پول را واریز نمی‌کنند حتی ارزشی برای ورزشکاران پارا قائل نیستند. حتی فدراسیون دوچرخه سواری ورزشکاران پارا را به مسابقات قهرمانی آسیا پیست که اسفند ماه در هند برگزار می‌شود، اعزام نمی‌کند.

محمدی خاطرنشان کرد: روسای پیشین فدراسیون دوچرخه سواری برای ورزشکاران پارا احترام قائل بودند اما رییس فدراسیون فعلی ارزشی برای ما قائل نیست.

وی در پایان گفت: بعد از ۱۲ سال فعالیت در پارادوچرخه سواری و کسب ۹ مدال آسیایی الان به جایی رسیدم که برای تامین معاش کارگری می‌کنم و دیگر دوست ندارم به تمرینات خود در دوچرخه سواری ادامه دهم. وقتی اعزامی وجود ندارد چه ارزشی دارد که این همه هزینه کنم و وقت خود را صرف رشته‌ای کنم که مدال آن برای کسی اهمیت ندارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا