زحمتکشان

پاداش تنها برای رسمی‌ها و قراردادی‌ها/ کارگران پیمانکاری گاز پارس جنوبی بازهم بی‌نصیب ماندند!

اوایل هفته جاری به حساب کارگران رسمی، قرارداد مدت معین و موقت مجتمع‌های گاز پارس جنوبی پاداشی واریز شد، ولی مثل همیشه کارگران بخش پیمانکاری از قلم افتادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، چندی پیش مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران در نامه‌ای به معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران خواستار پرداخت پاداش به کارکنان حوزه پالایش شد. در این نامه با اشاره به تلاش کارکنان شرکتهای پالایش گاز برای تأمین گاز زمستانِ سرد سال گذشته، اعطای پاداش نقدی به میزان یکماه حقوق و مزایا به کلیه نیروهای شرکت‌های پالایش گاز (اعم از کارکنان، رسمی، مدت معین، مدت موقت و پیمانکاری و همکاران شاغل در مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید) درخواست شده بود.

از قرار معلوم این پاداش روز گذشته به حسابِ نیروها واریز شده است، اما علیرضا میرغفاری (عضو کانون عالی انجمن صنفی کارگران و رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارگران پالایشگاه‌های گاز استان بوشهر) از عدم واریزِ این پاداش به حساب نیروهای پیمانکاری خبر می‌دهد و به ایلنا می‌گوید: خوشبختانه پاداش وعده داده شده، اوایل هفته جاری به حساب همکاران اعم از رسمی، قرارداد مدت معین و موقت واریز شد، ولی مثل همیشه همکاران بخش پیمانکاری از قلم افتادند. متأسفانه انگار نیروهای پیمانکاری اصلا نیروهای مجموعه به حساب نمی‌آیند.

میرغفاری با اشاره به تأکیدِ پرداخت پاداش نقدی به تمام کارکنان اعم از رسمی، مدت معین، مدت موقت و پیمانکاری در نامه، گفت: تاکنون هیچ اطلاع‌رسانی مبنی بر مشمول بودن یا نبودن کارگران بخش پیمانکاری توسط شرکت ملی گاز ایران و متعاقبا شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی نشده است.

وی تأکید کرد: بارها به این موضوع اشاره کرده‌ایم که اکثر عملیات فنی، تخصصی و اجرایی توسط این کارگران انجام می‌شود و حتی در طول سال‌های گذشته، علی الخصوص در ایام تعمیرات اساسی، حوادث تلخ و ناگواری که برخی منجر به مرگ شده‌اند، را تجربه کرده‌ایم. اینگونه بی‌توجهی کردن به کارگرانی که خط مقدم تولید هستند، بی‌عدالتی محسوب می‌شود و قطعا دور از شأن دولتی است که شعار مردمی بودن دارد.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارگران پالایشگاه‌های گاز استان بوشهر گفت: ما در کانون انجمن‌های صنفی کارگران پالایشگاه‌های گاز استان بوشهر، به عنوان نماینده قانونی کارگران مجتمع گاز پارس جنوبی، از وضعیت موجود و عدم تحقق وعده‌های داده شده اعلام نارضایتی می‌کنیم و خواستار برخورد قاطع وزیر نفت با مسببین وضع موجود را داریم.

پاداش تنها برای رسمی‌ها و قراردادی‌ها/ کارگران پیمانکاری گاز پارس جنوبی بازهم بی‌نصیب ماندند!

مشکلات اپراتورهای شرکتیِ برق منطقه‌ای در غرب کشور/ دستمزدمان کفاف هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد

نماینده کارگران شرکتی برق منطقه‌ای غرب کشور، خواستار عقد قرارداد مستقیم با وزارت نیرو شد.

نماینده کارگران شرکتی برق منطقه‌ای غرب کشور در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با شرایط شغلی این گروه از کارگران گفت: کار کردن به عنوان کارگر شرکتی در شغل حساس نگهداری پست‌های برق، ناعادلانه است؛ ما بیش از صد کارگر شرکتی برق منطقه‌ای هستیم که در کردستان و کرمانشاه و ایلام، زیر نظر یک شرکت خصوصی کار می‌کنیم و هیچ برنامه‌ای برای تبدیل وضعیت ما ندارند.

وی افزود: شغل ما حاکمیتی‌ست و اکثر اپراتورها در سراسر کشور رسمی و کارگر دائم هستند؛ متاسفانه اما هنوز تعدادی از این اپراتورها طرف قرارداد شرکت پیمانکاری هستند و این خلاف قانون است.

به گفته این کارگر شرکتی، حقوق اپراتورهای شرکتی آن‌چنان پایین است که کفاف هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد؛ یک اپراتور شرکتی با شصت ساعت اضافه‌کار، حق سنوات و حق شیفت برای شیفت‌های بیست و چهار ساعته، به اندازه‌ی یک نیروی رسمی برق منطقه‌ای حقوق ماهانه نمی‌گیرد.

نماینده کارگران شرکتی برق منطقه‌ای غرب کشور با بیان اینکه شنبه (سی دی‌ماه) مقابل دفتر برق منطقه‌ای به نشانه اعتراض حاضر شدیم؛ اضافه کرد: خواسته ما برخورداری از قرارداد رسمی کارگری و یکسان‌سازی حقوق و دستمزد است؛ چرا باید برخی کارگران برق منطقه‌ای، از امکانات و مزایای مندرج در قانون محروم باشند؟

مشکلات اپراتورهای شرکتیِ برق منطقه‌ای در غرب کشور/ دستمزدمان کفاف هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد

تجمع بازنشستگان مخابرات ایران

بازنشستگان مخابرات ایران در چندین استان مختلف تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تعدادی از بازنشستگان مخابرات ایران، امروز، ۲ بهمن ماه، در اعتراض به‌ عدم تحقق مطالباتشان در استان‌های مرکزی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، اصفهان و اردبیل تجمع کردند.

این بازنشستگان خواهان اجرای کامل آیین نامه ۸۹، پرداخت رفاهیات و کلیه مطالبات از زمان خصوصی‌سازی مخابرات هستند.

تجمع بازنشستگان مخابرات ایران

اعتصاب و اعتراض کارگران صنایع غذایی شیرین عسل

کارگران صنایع غذایی شیرین عسل در اعتراض به شرایط سخت کار و دستمزدهای پایین تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران صنایع غذایی شیرین عسل، امروز ۲ بهمن ماه، در اعتراض به شرایط سخت کار و دستمزدهای پایین، طولانی بودنِ ساعات کاری و عدم وجود نماینده کارگری تجمع کردند.

روز گذشته نیز این کارگران در اعتراض به وضعیت خود تجمع کرده بودند.

تجمع کارگران صنایع غذایی شیرین عسل

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا