زنان

زنان بزرگ‌ترین قربانیان جنگ در سودان هستند

زنان و دختران زیادی مورد آزاد و خشونت‌های جنسی قرار گرفته‌اند، خانواده‌های زیادی در این جنگ کشته یا مورد تعرض قرار گرفته‌اند و شهادت شماری از دختران و زنان نیز مستند شده است، در حالی که بسیاری دیگر از دختران و زنان از بیم انتقام یا قتل‌های ناموسی حاضر به افشای این اسرار نیستند.

گرچه جنگ در غزه و قبل از آن جنگ اوکراین سایه خود را بر انعکاس اخبار جنگ در سودان انداخته است، اما این به معنای توقف جنگ در این کشور نیست.

گرچه جنگ در غزه و قبل از آن جنگ اوکراین سایه خود را بر انعکاس اخبار جنگ در سودان انداخته است، اما این به معنای توقف جنگ در این کشور نیست.

به گزارش اعتمادآنلاین، برخی از رسانه‌ها جسته‌گریخته به تحولات جنگ در سودان می‌پردازند، گرچه این روزها فجایع تجاوز به زنان در دو سوی این جنگ بیش از همه راه خود را به سمت رسانه‌ها باز کرده است.

به گفته کارشناسان، جنگ سودان که از آوریل ۲۰۲۳ بین دو گروه بزرگ نظامی حاکم این کشور در گرفته، در کنار کشته و زخمی‌شدن هزاران نفر و مهاجرت میلیون‌ها نفر دیگر، جنایات تجاوز به زنان در شهرها و و روستاهای مختلف این کشور را نیز به همراه داشته است.

جیلیان کتلی مدیر دفتر کمیسر حقوق بشر سازمان ملل در سودان در این باره به رسانه‌ها گفت: بیش از پنج میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به دلیل جنگ در سودان مجبور به مهاجرت شده‌اند در حالی که هر دو طرف جنگ نقض‌های گسترده قوانین بین‌المللی حقوق بشر را مرتکب شده‌اند.

در گزارش‌های رسیده از سودان آمده است، زنان و دختران زیادی مورد آزاد و خشونت‌های جنسی قرار گرفته‌اند، خانواده‌های زیادی در این جنگ کشته یا مورد تعرض قرار گرفته‌اند و شهادت شماری از دختران و زنان نیز مستند شده است، در حالی که بسیاری دیگر از دختران و زنان از بیم انتقام یا قتل‌های ناموسی حاضر به افشای این اسرار نیستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا