بین‌المللی

لاوروف آمریکا را مسئول ادامه درگیری در خاورمیانه دانست

وزیر خارجه روسیه با انتقاد از حملات آمریکا به یمن، مسئولیت هرگونه ادامه درگیری در خاورمیانه را بر عهده واشنگتن دانست.

به گزارش آرمان ملی آنلاین و به نقل از ایسنا؛ سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگو با شبکه سی بی اس درخصوص اظهارات ترامپ گفت: ما هیچ فرصتی برای صحبت درباره چنین مسائلی با رئیس‌جمهور (پیشین) ترامپ و یا دیگر افراد در ایالات متحده نداشتیم.

وی افزود: این دولت هیچ علاقه‌ای به گفت‌وگو به جز بر سر مسائل مرتبط با تبادل زندانیان و فعالیت سفارت‌ها ندارد و درخصوص مسائل سیاسی گفت‌وگویی نشده است.ترامپ بارها اعلام کرده است که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴، میBتواند در مدت ۲۴ ساعت به درگیری در اوکراین پایان دهد.

لاوروف با اشاره به جنگ در غزه همچنین از واشنگتن خواست تا از وتوی قطعنامه‌های سازمان ملل برای حل‌وفصل این بحران دست بکشد.

وی گفت: از نبرد دست بکشید. زمانی که آتش‌بسی بشردوستانه ارائه می‌شود از حق وتوی خود استفاده نکنید.

لاوروف ادامه داد: شما دو مرتبه از حق وتو استفاده کرده‌اید. همانند پیشینیان خود در زمینه تشکیل کشور فلسطین تعلل نکنید.وزیر خارجه روسیه عنوان کرد: آمریکا باید به عنوان یک مشارکت‌کننده صادق که منافع مردم فلسطین را در سر دارد در راستای حل‌وفصل بحران خاورمیانه تلاش کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه اظهار کرد که آمریکا به دلیل حملاتش به یمن مسئول ادامه یافتن احتمالی درگیری‌ها در خاورمیانه است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا