زحمتکشان

چند خبر کارگری؛ دوباره کارگران گروه ملی فولاد در اعتراض به تعلل مدیران شرکت در اجرای طبقه بندی مشاغل

کارگران گروه ملی فولاد (چهارشنبه) ساعاتی در اعتراض به تعلل شرکت در اجرای طرح، در محوطه مجموعه دست به اجتماع زده و دست از کار کشیدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع خبری کارگری شرکت گروه ملی فولاد اهواز از آغاز دوباره اجتماعات کارگران این شرکت در اعتراض به‌عدم اجرای طبقه‌بندی مشاغل برخلاف وعده‌های داده شده خبر دادند.

براساس این گزارش، قرار بوده است که طبقه‌بندی مشاغل کارکنان این شرکت در حقوق دی ماه کارگران منعکس شود اما اخبار حاکی از عدم اجرای این طرح با وجود قول مدیران مجموعه تا پایان دی ماه بوده است.

کارگران مجموعه نیز امروز (چهارشنبه) ساعاتی در اعتراض به تعلل شرکت در اجرای طرح، در محوطه مجموعه دست به اجتماع زده و دست از کار کشیدند.

نمایندگان کارگری معتقدند اگر شرکت در اجرای طرح طبقه‌بندی تعلل کند، ممکن است اثر اجرای این طرح برای سال آینده خنثی شود.

اجتماع دوباره کارگران گروه ملی فولاد در اعتراض به تعلل مدیران شرکت در اجرای طبقه بندی مشاغل

کارگران کک سازی طبس به کاهش مزایای مزدی و رفاهی اعتراض کردند

شماری از کارگران کارخانه کک‌سازی طبس با انتقاد از کاهش مزایای مزدی و رفاهی، اعتراض صنفی برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران کارخانه کک‌سازی طبس که صبح امروز در انتقاد به دستمزد حداقلی و شغلی در مقابل محل کار خود دست به اعتراض صنفی زده بودند، در خصوص مطالبات خود می‌گویند: حدود ۳۶۰ کارگر با سوابق کاری بالا در سخت‌ترین شرایط و آلایندگی مشغول کار دراین کارخانه هستند اما حداقل حقوق دریافتی کفاف مخارج زندگی کارگران را نمی‌دهد.

کارگران کارخانه کک‌سازی طبس گفتند: ما انتظار داریم که برای مشکلات این کارخانه به صورت ریشه‌ای چاره اندیشیده شود. از وقتی که کارخانه کک‌سازی فعالیت خود را آغاز کرده، علارغم سود بدست آمده، کارگران دچار مشکل هستند لذا ما می‌گوییم اگر کارخانه سود ده است کارگران هم باید از آن سهم ناچیزی داشته باشند.

طبق اظهارات کارگران؛ مدیریت کارخانه کک‌سازی سال جاری برخی مزایای مربوط به حق افزایش تولید، حق پاداش و بهره‌برداری و کمک‌های غیر نقدی و رفاهی و مناسبتی که در سال‌های گذشته به آن‌ها پرداخت می‌شد را کاهش و حتی در برخی موارد بطور کامل قطع کرده است.

کارگران این واحد کک‌سازی می‌گویند: کارفرما دلیل قطع شدن مزایای مزدی را کمبود منابع مالی عنوان می‌کند و این در حالیست که سال جاری تقریبا دو برابر سال گذشته تولید کک داشته‌ایم.

آن‌ها می‌گویند: تا پیش از تغییرات به طور میانگین در طول سال گذشته مبلغی معادل ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان بابت همین مزایای و پاداش تولید به هر کارگر پرداخت شد، اما در سال جاری هنوز پرداختی حتی بابت مناسبت‌ها دریافت نکرده‌ایم.

همچنین این کارگران خواستار بازبینی و اجرای کامل طرح طبقه‌بندی مشاغلی که از حدود یک سال قبل در این واحد تولیدی در حال اجراست، شدند.

کارگران کک سازی طبس به کاهش مزایای مزدی و رفاهی اعتراض کردند

اعتصاب و اعتراض کادر درمان ایالت کالیفرنیا به کمبود نیرو و حقوق/ کارکنان معترض اخراج می‌شوند/ بیماران ساعت‌ها در صف می‌مانند

انجمن پرستاران کالیفرنیای آمریکا قرار است تا ماه مارس تصمیمی جدی برای مقاومت دربرابر بدتر شدن اوضاع بگیرد که این تصمیم می‌تواند شامل اعتصابات نامحدود و نامنظمی باشد.

اعتراض کادر درمان ایالت کالیفرنیا به کمبود نیرو و حقوق/ کارکنان معترض اخراج می‌شوند/ بیماران ساعت‌ها در صف می‌مانند

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از روزنامه لس‌آنجلس تایمز، کارکنان بخش بهداشت و درمان بیمارستان‌های لس‌آنجلس در اعتراض به موضوع کمبود تجهیزات و شرایط شغلی در مرکز درمانی مرکزی گارفیلد این شهر تجمع کردند.

پرستاران و کادر اورژانس بیمارستان‌های این شهر آمریکا نیز روز سه‌شنبه در مرکز پزشکی گارفیلد در پارک مونتری تجمعی برگزار کردند و قرار است امروز نیز دست به یک اعتصاب ۲۴ساعته بزنند.

یکی از پرستاران این مرکز می‌گوید: ما آنقدر در مرکز درمانی با کمبود تجهیزات و نیرو مواجه هستیم که باید برای رساندن تجهیزات تنفس مصنوعی میان تخت‌های بیمارستان بدویم!

اما لیو یک دانشجوی پزشکی که در مراکز بیمارستانی لس‌آنجلس به عنوان رزیدنت خدمت می‌کند، به لس‌آنجلس تایمز می‌گوید: ما در محیط کار به ندرت وقت خالی برای نشستن پیدا می‌کنیم و این موضوع بسیار بدن و روان ما را تحلیل می‌برد.

یک پرستار ۴۳ساله نیز می‌گوید: گاهی این شرایط برای خود بیماران نیز خطرناک بوده و در درمان آنان به ویژه در بخش عفونی و تنفسی که نیاز به خدمات فوری دارند، خطرناک است. بسیاری از ما از نظر استانداردهای فوریت‌های پزشکی به جای سه یا چهار نفر کار می‌کنیم.

این وضعیت باعث شده دستیاران پرستاری، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی، کارکنان خدمات بیمارستان و سایر کادر درمان خشمگین شده و تجمعاتی را برپا کنند.

کارکنان دیگر مراکز درمانی ایالت کالیفرنیا نیز می‌گویند که احتمالا به این مجموعه اعتراضات خواهند پیوست که حدود ۱۱۰۰ نفر از کادر درمان شهر لس‌آنجلس را شامل می‌شود.

کارمندان در هر چهار بیمارستان بزرگ خیریه و خصوصی شهر لس‌آنجلس می‌گویند که توسط مدیریت، بیش از حد مجاز استثمار می‌شوند و حقوق آنان نیز افزایش نیافته است و مدیران بیمارستانی نیز به دلیل کمبود بودجه حاضر به مذاکره بر سر قرارداد و استخدام نیستند.

خسوس رودارته، مسئول مکزیکی الاصل پذیرش در بخش اورژانس بیمارستان گارفیلد می‌گوید: بیمارانی که باید در بیمارستان بستری شوند، اغلب باید شش تا هشت ساعت منتظر بمانند تا توسط یکی از پرسنل پزشکی متخصص مجموعه ویزیت شوند و ترافیک کاری بسیار زیاد است.

حدود هزار نفر از پرسنل بیمارستان لنکستر نیز وضع مشابهی دارند. انجمن پرستاران کالیفرنیای آمریکا قرار است تا ماه مارس تصمیمی جدی برای مقاومت دربرابر بدتر شدن اوضاع بگیرد که این تصمیم می‌تواند شامل اعتصابات نامحدود و نامنظمی باشد.

کارکنان بیمارستانی مرکز پزشکی سنت فرانسیس نیز که ماه گذشته در اعتراض به کمبود کارکنان و مراقبت ناکافی از بیماران و عدم افزایش مزد ۵ درصدی تحصن کرده بودند، ماه گذشته از سوی این بیمارستان خصوصی که تحت پوشش کلیساهای خیریه است، از کار برکنار شدند.

هفت نفر از پرستاران و کادر اورژانس و دانشجویان رزیدنت معترض که این اعتصاب را سامان داده بودند نیز به فوریت توسط مدیریت آنهم بدون تسویه حساب کامل اخراج شدند.

تنش‌ها در بیمارستان سنت فرانسیس زمانی بیشتر شد که یکی از نمایندگان مجلس آمریکا در این ایالت نسبت به‌ عدم رسیدگی در این بیمارستان به مقامات ایالتی شکایت برده و خواهان اصلاحات اساسی در نظام صنفی و بهداشتی بیمارستان‌های آمریکا شده است.

اعتراض کادر درمان ایالت کالیفرنیا به کمبود نیرو و حقوق/ کارکنان معترض اخراج می‌شوند/ بیماران ساعت‌ها در صف می‌مانند

اعتراض کارگران شهرداری سی‌سخت ۱۳ ماه مطالبات عقب افتاده را پرداخت کنید

کارگران شهرداری سی سخت خواستار توجه جدی مسئولان به مشکلات معوقات مزدی۱۳ ماهه و مطالبات معوقه خود هستند.

جمعی از کارگران شهرداری سی سخت می‌گویند: باتوجه به اینکه کارگران شهرداری سی سخت حدود ۱۳ ماه حقوق معوقه طلب دارند و در تنگنای مالی هستند، از مسئولان درخواست دارند در این خصوص حداقل بخشی از مطالبات عقب‌افتاده آن‌ها را بپردازند.

یکی از این کارگران به خبرنگار ایلنا گفت: هم‌اکنون در شهرداری حدود ۸۰ کارگر به صورت قرارداد مستقیم با شهرداری مشغول کارند که در روزهای پایانی سال؛ نگران تامین نیازهای خانواده‌های خود هستند.

به گفته وی، تأخیر ۱۳ماهه‌ی حقوق در سنوات گذشته، کارگران شهرداری سی سخت را به تنگنا گشانده و باعث شده که آنها در شرایط سخت معیشتی قرار بگیرند، به‌طوری‌که هر یک از کارگران در تأمین مایحتاج روزانه خود ناتوان شده‌اند.

این کارگر گفت: مسئولان استانی از وضعیت معیشتی و بی‌پولی کارگران سی سخت باخبرند اما پیگیری صورت نمی‌گیرد.

یکی دیگر از کارگران شهرداری یاسوج در انتقاد به عملکرد اعضای شورای شهر گفت: متاسفانه حدود یک ماه پیش اعضای شورای شهر سی سخت به دلیل گسترده شدن اختلافات در حالی با حکم استاندار کنار گذاشته شده‌اند که پیش از این به خواسته قانونی و مشکلات معیشتی کارگران اهمیتی نمی‌دادند.

وی با اعلام رضایت از عمکرد شهردار فعلی افزود: علارغم اینکه شهردار فعلی تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت مطالبات کارگران و امور اجرایی شهر انجام می‌دهد و از زمان شروع به کار هر ماه یک حقوق به حساب کارگران واریز کرده اما در زمینه تامین منابع مالی شهرداری به دلیل‌ عدم حمایت مسئولان استانی با مشکل روبرو است.

این کارگر گفت: از مسئولان استانی درخواست داریم چاره‌ای برای پرداخت حداقل بخشی از حقوق‌های عقب افتاده کارگران در ماه‌های پایانی  سال بیاندیشند.

بخشی از ۱۳ ماه مطالبات عقب افتاده را پرداخت کنید

کارگران پیمانکاری «ورزش وجوانان ایلام» ۴ ماه حقوق نگرفته‌اند

پرداخت حقوق حدود ۴۰ کارگر پیمانکاری اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام با سوابق حدود ۵ تا ۱۰سال کار، ۴ ماه به تاخیر افتاده است.

یکی از کارگران اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام به خبرنگار ایلنا گفت: حدود ۴۰ نفر شاغل در اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام هستیم که به عنوان کارگر و کارمند تحت نظارت یک شرکت پیمانکاری در مجموعه‌های ورزشی شهرستانهای مختلف استان همانند هلیان، دهلران، چوار، ملکشاهی، مهران و… مشغول به کار هستیم.

او با بیان اینکه از مهر ماه سال جاری ما کارگران هیچ وجهی از پیمانکار دریافت نکرده‌ایم، افزود: جدا از مطالبات مزدی، حق بیمه کارگران دچار مشکلاتی است و ناقص پرداخت می‌شود.

این کارگر با اشاره به میانگین ۵ تا ۱۵ سال سابقه کاری خود همکارانش در مجموعه‌های اداره کل ورزش وجوانان ایلام گفت: تجربه سال‌ها حضور پیمانکاران در این مجموعه نشان داده است مدیران پیمانکاری نه تنها تاثیری بر فرآیند کار این اداره ندارند بلکه در عمل می‌توانند به عاملی برای تهدید امنیت شغلی کارگران تبدیل شده‌اند.

وی افزود: ما کارگران با روزی ۱۲ ساعت کار مداوم و سخت از حداقل‌های مزدی محروم هستیم و مسئولان اداره ورزش وجوانان به مشکلات‌مان که در نتیجه حضور پیمانکاران مختلف برایمان ایجاد می‌شود، اعتنایی نمی‌کنند.

این کارگر با بیان اینکه باید مشخص شود تا چه زمانی معوقات مزدی کارگران پرداخت می‌شود، گفت: همه کارگران این مجموعه در فصل گرما و سرما برای رفاه مردم بدون هیچگونه تعطیلی و ایجاد وقفه در کارشان هر روز از صبح تا عصر تلاش می‌کنند با این وجود همواره دغدغه قرارداد، حقوق، عیدی و امنیت شغلی دارند.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی، مدیریت فعلی ورزش و جوانان باید برای تامین منابع مالی حقوق کارگران چاره‌اندیشی کند، درباره دریافتی کارگران پیمانکاری اداره کل ورزش ایلام گفت: کارگران پیمانکاری زیر مجموعه اداره ورزش ایلام، ماهانه مبلغی نزدیک به ۷ میلیون و۵۰۰ هزارتومان دریافت می‌کنند که این رقم باتوجه به افزایش روزانه قیمت بسیاری از اقلام مصرفی و غذایی ناچیز است.

این کارگر با بیان اینکه با شروع هر سال که موعدد تعیین تکلیف پیمانکار است حدودا سه ماه وضعیت شغلی و حقوقی مشخصی ندارند، افزود: جدا از همه مشکلات همین حداقل دستمزد با تاخیر ۴ ماهه پرداخت می‌شود. عیدی و سنوات نیز در پایان سال به درستی پرداخت نمی‌شود و از همه مزایای عرفی مناسبتی و اضافه کار محروم هستیم.

وی افزود: سالهاست پیگیر وضعیت شغلی‌مان از مسئولان اداره کل ورزش هستیم اما تاکنون آن‌ها تصمیم جدی برای حذف پیمانکار و نوع قرارداد کارگران نگرفته‌اند و این موضوع هر روز نگرانی ما را بیشتر می‌کند چراکه جدا از مشکل ناکافی بودن مزد، به دلیل نبود نظارت بر عملکرد پیمانکار، بعد از گذشت ۱۰ ماه هنوز کارگران فاقد قرارداد کار هستند.

کارگران پیمانکاری «ورزش وجوانان ایلام» ۴ ماه حقوق نگرفته‌اند

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا