گوناگون

افراد ناشناس ۹ شهروند پاکستانی را در سراوان به قتل رساندند

ششم بهمن ماه ۱۴۰۲، در ساعات پایانی روز، منابع محلی از کشته‌شدن ۹ تن از اتباع اهل پاکستان در شهر سیرکان از توابع بخش بمپشت شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان خبر دادند….

رسانه «کمپین فعالین بلوچ» که به طور اختصاصی اخبار سیستان و بلوچستان را پوشش می‌دهد، گزارش کرده که دو نفر از این ۹ نفر، از فرماندهان ارتش پاکستان با هویت سرگرد «اشفاق» و سرگرد «عثمان» بوده‌اند. طبق این گزارش، این افراد در یک اتاق بودند که افراد ناشناس با رگبار گلوله آن‌ها را به قتل رساندند. در این حادثه، سه نفر نیز زخمی شدند.

«حال‌وش» اما به نقل از منابع آگاه گفت این افراد «از پانزده سال قبل در شهر سیرکان به کارهای کارگری، صافکاری خودرو و برقکاری مشغول و در یک اتاق در محوطه تعمیرگاه ساکن بودند». منابع حال وش همچنین گفتند سه تن هم در این واقعه مجروح شدند که حال یک تن از آنها وخیم است. این رسانه هویت چهار تن از کشته شدگان را شعیب، آذر، اشفق و عثمان اعلام کرد. در پی این رویداد، روز شنبه ۷ بهمن ماه ۱۴۰۲، نیروهای نظامی شماری از شهروندان بلوچ را به اتهام دست‌داشتن در قتل این ۹ تبعه پاکستان بازداشت کردند. هنوز هویت این بازداشت‌شدگان احراز نشده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا