گوناگون

۲۴ هزار میلیارد تومان از بودجه را به صدا و سیما داند، ۹۸ هزار میلیارد تومان را به قوه قضاییه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۲۴ هزار میلیارد تومان از بودجه ۱۴۰۳ را به صدا و سیما جمهوری اسلامی دادند و ۹۸ هزار تومان هم به قوه قضاییه….

داوود منظور، رئیس سازمان و برنامه بودجه این تصمیم مجلس را موجب افزایش بار مالی دولت دانست. او گفت که مجلس بودجه قوه قضاییه و صدا و سیما را ۵۸ درصد افزایش داده است و این تصمیم ۳۷ هزار میلیارد تومان بار مالی اضافی بر دولت تحمیل می‌کند.

عبدالناصر همتی، رئیس اسبق بانک مرکزی هم در واکنش به تصمیم مجلس، مدعی افزایش سه برابری بودجه صدا و سیما شد. منظور سقف افزایش بودجه دستگاه‌ها را ۱۲ درصد اعلام کرد. اختلاف دولت و مجلس بر سر بودجه ۱۴۰۳ پیش از این موجب رای منفی نمایندگان به لایحه بودجه ارائه شده از سوی دولت شد. میزان افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان یکی از مهم‌ترین اختلاف قوه مجریه و مقننه بود. با تصویب مجلس شورای اسلامی حداقل حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۱۰ میلیون تومان و حداکثر حقوق ۷۰ میلیون تومان خواهد بود. حداقل حقوق بازنشستگان نیز به ۹ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ضریب افزایش حقوق کارکنان دولت را هم ۲۰ درصد اعلام کرد. او گفت علاوه بر این سه هزار ۱٬۵ میلیون تا دو میلیون تومان هم به حقوق تمام کارکنان اضافه خواهد شد. به گفته او مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز افزایش ۳۰ درصدی خواهد داشت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا