بین‌المللی

رم، میلان، مادرید و برلین برای غزه تظاهرات کردند

در شهرهای مادرید، میلان، رم و برلین مردم در همبستگی با مردم فلسطین به خیابان آمدند.

به گزارش ایسنا، «این یک جنگ نیست، یک نسل‌کشی است»، حدود ۲۰ هزار نفر با حمل پرچم فلسطین و سردادن شعارهایی علیه اسرائیل در روز شنبه در مادرید در اعتراض به جنگ غزه تظاهرات کردند.

در میان شعارهایی که تظاهرکنندگان سر می‌دادند، «تحریم‌ها برای اسرائیل کجاست؟» و یا «اسرائیل به قتل می‌رساند، اروپا حمایت می‌کند»، به چشم می‌خورد. بسیاری از شرکت‌کنندگان تابلوی «تحریم اسرائیل» یا «نسل‌کشی اسرائیل» حمل می‌کردند.

به نقل از آناتولی، در اتحادیه اروپا، اسپانیا یکی از انتقادی‌ترین صداها نسبت به اسرائیل بوده است.

هم‌زمان هزاران تظاهرکننده، علی‌رغم ممنوعیت تظاهرات به بهانه مصادف شدن با بزرگداشت «هولوکاست یهودیان»، در شهرهای رم و میلان برای حمایت از حقوق فلسطینیان راهپیمایی کردند.

دانشجویان، فعالان چپ و اعضای جامعه فلسطینی و مسلمان با راهپیمایی در خیابان‌های ایتالیا حمایت خود را از حقوق مردم فلسطین اعلام کردند و حملات اسرائیل به غزه را علی‌رغم ممنوعیت وزارت کشور ایتالیا محکوم کردند.

تظاهرکنندگان با سردادن شعار «آزادی برای فلسطین»، ممنوعیت تظاهرات اعمال شده توسط دولت «جورجیا ملونی» را محکوم کردند.

همچنین هزاران نفر در برلین در همبستگی با فلسطین راهپیمایی کردند و معترضان از حمایت دولت آلمان از اسرائیل انتقاد کردند.

معترضان در میدان الکساندر پلاتز، یکی از معروف‌ترین میدان‌های برلین، برای اعلام حمایت از فلسطین و اعتراض به حملات اسرائیل به غزه تجمع کردند.

تظاهرکنندگان با پرچم‌های فلسطین و آفریقای جنوبی، بنرهایی را در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «نسل‌کشی را متوقف کنید»، «آلمان: استانداردهای دوگانه» و «آلمان برای دومین بار سمت اشتباه تاریخ ایستاده است.»

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا