بین‌المللی

پارلمان اسرائیل در مورد سلب اعتماد از کابینه نتانیاهو رای‌گیری می‌کند

منابع اسرائیلی دوشنبه شب اعلام کردند برای نخستین بار از آغاز جنگ در غزه، پارلمان اسرائیل (کنست ) امشب در مورد عزل و سلب اعتماد از کابینه نتانیاهو رای‌گیری خواهد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری “سما” فلسطین، هفته گذشته (۲ بهمن) بود که حزب کارگر اسرائیل از ارائه طرح استیضاح نخست‌وزیر این رژیم به کنست خبر داده بود.

حزب کار اسرائیل گفت: اگر برای بازگرداندن افراد ربوده شده (اسرای اسرائیلی) توقف جنگ ضروری باشد، در انجام آن تردید نخواهیم کرد.

پیشتر شبکه ۱۲ اسرائیل به نقل از حزب کارگر اسرائیل اعلام کرده بود: از همه فراکسیون‌های کِنست می‌خواهیم که به سلب اعتماد از بدترین کابینه تاریخ اسرائیل رای دهند.

حزب کارگر اسرائیل همچنین در بیانیه خود تاکید کرده بود: اسرائیل نیاز به تغییر دارد.

پیش از این نیز شماری از سران اپوزیسیون نسبت به ناتوانی کابینه اسرائیل برای بازگرداندن اسیران اسرائیلی و پیروزی در برابر جنبش حماس، کابینه نتانیاهو را آماج انتقادهای شدید قرار داده بودند.

براساس آخرین نظرسنجی ها، ائتلاف حاکم به ریاست نتانیاهو در صورت برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی شکست خواهد خورد و ائتلاف اپوزیسیون آرای لازم را کسب خواهد کرد. این نظرسنجی ها شانس بنی گانتس وزیر جنگ اسبق و عضو کنونی کابینه جنگ را برای تصدی پست نخست وزیری بالا دانسته است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا