گوناگون

ردصلاحیت همه‌ کاندیدا‌های «خبرگان» در زنجان!

دبیر ستاد انتخابات استان زنجان در خصوص آخرین وضعیت تایید صلاحیت داوطلبان استان برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری، گفت: ۱۰ نفر در این خصوص ثبت نام کرده بودند که تاکنون، مورد تایید شده‌ای اعلام نشده است!

به گزارش بهارنیوز، ولی اله رحیمی در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی هم گفت: صلاحیت ۹ کاندیدای دیگر از حوزه‌های انتخابیه استان تایید شد که با این اقدام مجموع تایید صلاحیت شدگان استان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی به ۲۳۹ نفر رسید. رحیمی گفت: دوم دی ماه امسال نیز صلاحیت ۱۲ نفر دیگر تایید شده بود. وی اضافه کرد: پیش از این از مجموع ۳۵۱ داوطلب که صلاحیت آن‌ها بررسی شده بود، ۲۱۸ نفر به میزان ۶۲ درصد تایید صلاحیت شده بودند. وی اظهار داشت: استان زنجان چهار حوزه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی شامل زنجان و طارم، ابهر و خرمدره، ماهنشان و ایجرود و خدابنده دارد و در مجموع پنج نماینده از استان در بهارستان حضور می‌یابند. انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، ۱۱ اسفند امسال برگزار خواهد شد.

آنچه واضح است آن است که انتخابات پیش روی خبرگان، یکی از غیررقابتی‌ترین انتخابات‌های سال‌های اخیر است و این در حالی است که این نهاد، از اهمیت بسیار بالایی در کشور برخوردار است. اکنون به‌طور متوسط بر هر یک کرسی، ۵/۱نفر رقابت می‌کنند که این خود نیز عدد بسیار پایینی است. این پرسش مهم باقی است که چرا سرنوشت چنین انتخاباتی به این وضع دچار شد و آیا کسانی که در این سازوکار غیررقابتی انتخاب می‌شوند، می‌توانند به‌خوبی مردم را نمایندگی کنند؟

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا