حقوق بشر

گزارشی از آخرین وضعیت سید محمدجواد وفایی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام

سید محمدجواد وفایی ثانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد، با حکم اعدام روبرو است. این زندانی اوایل مردادماه امسال پس از محاکمه مجدد، توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب مشهد به اعدام محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سید محمدجواد وفایی ثانی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام در زندان وکیل آباد مشهد بسر میبرد.

اوایل مردادماه سال جاری، شعبه دوم دادگاه انقلاب مشهد، آقای وفایی ثانی را پس از محاکمه مجدد، به اعدام محکوم کرد.

بابک پاکنیا، وکیل مدافع این زندانی سیاسی در دی ۱۴۰۰، از صدور حکم اعدام برای موکلش توسط دادگاه انقلاب مشهد خبر داد و اتهامات مطروحه علیه او را “افساد فی الارض از طریق تحریق و تخریب عمدی اماکن خاص از جمله ساختمان تعزیرات حکومتی” عنوان کرده بود.

چندی بعد حکم صادره توسط یکی از شعب دیوان عالی کشور نقض و پرونده وی به شعبه هم عرض ارجاع شد.

سید محمدجواد وفایی، بیست و هشت ساله از مربیان رشته ورزشی بوکس در اسفندماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت و به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد.

پیش از صدور حکم بدوی، برای آزادی آقای وفایی وثیقه‌ ای سنگین تعیین شد و با توجه به عدم توانایی در تامین آن، امکان آزادی موقت از وی سلب شد.

صدور مجدد حکم اعدام برای آقای وفایی ثانی، افزایش نگرانی ها در خصوص خطر اجرای حکم اعدام این زندانی سیاسی را در پی داشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا