حقوق بشر

پس از پذیرش اعاده دادرسی؛ محکومیت مجید توکلی عینا تایید شد

محکومیت شش سال حبس و مجازاتهای تکمیلی مجید توکلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “آقای توکلی توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به شش سال حبس، دو سال ممنوعیت از فعالیت در فضای مجازی، دو سال ممنوعیت از اقامت در تهران و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.”

به گفته این منبع مطلع، “این حکم امروز سه شنبه دهم بهمن ماه، ابلاغ شده است.”

چندی پیش درخواست اعاده دادرسی پرونده آقای توکلی توسط دیوان عالی کشور پذیرفته و جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض ارجاع در دادگاه تجدیدنظر داده شده بود.

مجید توکلی، در تاریخ یکم مهر ماه ۱۴۰۱، در رابطه با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد. وی نهایتا در تاریخ بیست و هشتم آذر ماه همان سال، با تودیع وثیقه از زندان آزاد شد.

آقای توکلی پیشتر با رای شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام اجتماع و تبانی به پنج سال حبس و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس و در باب مجازاتهای تکمیلی به دو سال ممنوعیت از فعالیت در فضای مجازی، دو سال ممنوعیت از اقامت در تهران و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود.

حکم صادره اوایل شهریورماه سال جاری، توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران عینا تایید شد.

وی نهایتا در تاریخ پانزدهم مهرماه، جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان اوین شد.

مجید توکلی پیش از این نیز بواسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا