اخبار

رژیم “ولایی” در پی حملات مرگبار اسرائیل نیروهای ارشد “سپاه پاسداران” را از سوریه خارج کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز،: “سپاه پاسداران، استقرار افسران ارشد خود در سوریه را به دلیل سیل حملات مرگبار اسرائیل کاهش داده است و از این پس برای حفظ نفوذ خود در این کشور بیشتر به شبه‌نظامیان شیعه تکیه خواهد کرد.”
رویترز می نویسدک” از آنجایی که تندروها در تهران خواهان انتقام‌گیری هستند، تصمیم [ جمهوری اسلامی] برای خارج کردن افسران ارشد سپاه پاسداران از سوریه تا حدی ناشی از امتناع این کشور از ورود مستقیم به درگیری‌ها در سراسر خاورمیانه است.
در این نوشته تاکید شده است: ” فرماندهان ارشد سپاه پاسداران به همراه ده‌ها افسر میان‌رده، سوریه را ترک کرده‌اند. ”
درباره مداخلهٔ کشور های گوناگون در سوریه در طیف جریان های اصلی رسانه‌های جهان گزارش‌هایی خبری انتشار می یابد، اما هیچ‌گاه آن‌طور که این موضوع باید به‌طور پیوسته و همراه با بررسی موشکافانه در صفحه نخست آن‌ها بازتاب پیدا کند، مشاهده نمی‌شود. همان‌طور که برخی از نظریه پردازان از جمله:ادوارد هرمان و نوام چامسکی در اثر خود به‌نام “ساخت رضایت، اقتصاد سیاسی رسانه‌های جمعی” استدلال می‌کنند: “یک خوانندهٔ هشیار که در پی واقعیت است با داشتن پشت‌کار و نگاهی منتقدانه گه‌گاه می‌تواند آن را بیابد. اما این به آن معنا نیست که این واقعیت در جایگاه و ساختار واقعی خود نمود یافته باشد.”
بدون شک دولت های مداخله گر در سوریه، از پشتیبانی رسانه‌ها و شگردهای آکادمیک برای بی‌اهمیت جلوه دادن سیاست‌های مداخله‌جویانه‌اشان در سوریه و فراتر از آن بسیار شادمان اند. زیرا سیاست‌های مداخله‌جویانه نظامی و سیاسی‌شان را با کم‌ترین واکنش منفی از سوی مردم و فشار جامعه مدنی در جهان پیش بمی برند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا