بین‌المللی

وال‌استریت‌ژورنال: پدافند آمریکا پهپاد مهاجم را با هواپیمای خودی اشتباه گرفت

رسانه‌ها دوشنبه شب به وقت تهران گزارش کردند که پدافند هوایی آمریکا در پایگاه خود در اردن در شناسایی پهپاد مهاجم با هواپیمای خودی ناتوان ماند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ رسانه‌ها دوشنبه شب به وقت تهران به جزئیات بیشتری از حمله پهپادی به پایگاه نظامی آمریکا در مرز اردن با سوریه اشاره کردند.

طبق گزارش روزنامه وال‌استریت‌ژورنال پدافند هوایی در پایگاه آمریکایی در اردن پهپاد انتحاری را با هواپیمای خودی اشتباه گرفت.

مقام‌های نظامی آمریکا یکشنبه شب گفتند که سه نظامی این کشور در حمله شبانه پهپادی به یک پایگاه آمریکا در اردن سه نفر کشته و بیش از ۳۰ نفر نیز زخمی شدند.

سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا) یکشنبه شب در بیانیه‌ای تایید کرد که در حمله یک فروند پهپاد به پایگاهی در شمال شرقی اردن، سه نظامی کشته و بیش از ۳۰ پرسنل این کشور زخمی شدند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا تلاش کرد حمله به نیرو‌های آمریکایی را به گروه‌های تحت حمایت ایران نسبت دهد، اما اذعان کرده که واشنگتن هنوز در حال گردآوری اطلاعات در خصوص این حمله است.

یک مقام آمریکایی یکشنبه شب در واکنش به حمله پهپادی به یک پایگاه نظامی آمریکا در مرز اردن با سوریه گفت که این حمله لزوما از سوی ایران صورت نگرفته است.

روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» نیز به نقل از مقام‌های آمریکایی نوشت، حمله اخیر به یک پایگاه آمریکا در شمال شرقی اردن به دلیل شکست پدافند آمریکا در متوقف کردن پهپاد مهاجم بود که با هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی اشتباه گرفته شد.

به نوشته این روزنامه، ورود همزمان دو پهپاد باعث سردرگمی و منجر به عدم شناسایی و رهگیری پهپاد مهاجم شد.

این پایگاه که با نام «برج-۲۲» شناخته می‌شود، از نظر راهبردی در نقطه اتصال مرز‌های اردن، عراق و سوریه قرار دارد. علی‌رغم اهمیت آن، این منطقه در زمان حمله توسط موشک‌های «پاتریوت» محافظت نشد.

کاخ سفید بعد از ظهر دوشنبه به وقت تهران اعلام کرد که ایالات متحده خواهان جنگ با ایران یا تشدید تنش‌ها در منطقه نیست.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا