حقوق بشر

عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت نسرین سادات شهرآئینی در زندان وکیل آباد

نسرین سادات شهرآئینی، زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد، علیرغم حال نامساعد جسمی، از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است.

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع نزدیک به خانواده وی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “خانم شهرآئینی دچار حملات عصبی میشود که تنگی نفس، تپش قلب و درد قفسه سینه را برای وی به همراه دارد. با وجود ادامه داشتن این حملات، وی از رسیدگی پزشکی مناسب و اعزام به بیمارستان محروم مانده و مسئولان بهداری زندان تنها به تجویز داروهای آرام بخش و غیر تخصصی برای وی بسنده کرده اند.”

در تاریخ هجدهم شهریور ماه سال جاری، نسرین سادات شهرآئینی در شعبه ۹۰۶ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد از بابت اتهامات، نشر اکاذیب رایانه ای، دعوت مردم به کشتار و درگیری، تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و بازداشت شد. وی پس از چهار روز بازداشت و بازجویی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه مشهد به زندان وکیل آباد این شهر منتقل شد.

دادگاه رسیدگی به اتهامات خانم شهرآئینی در تاریخ بیست و سوم آبان ماه سال جاری در شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد برگزار شد. وی نهایتا در تاریخ بیست و پنجم آبان ماه، توسط شعبه قضایی مذکور به ریاست قاضی هادی منصوری از بابت اتهامات “نشر اکاذیب رایانه ای، دعوت مردم به کشتار و درگیری، تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی” مجموعا به یک سال و سه ماه حبس محکوم شد.

این منبع مطلع ضمن بیان اینکه “خانم شهرآئینی از زمان بازداشت تاکنون از دسترسی به وکیل محروم مانده” اظهار کرد: “علیرغم اعلام وکالت فاطمه تاج آبادی در شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد، ریاست شعبه مذکور از پذیرش وکالت خانم تاج آبادی به استناد تبصره ماده ۴۸ خودداری کرده است. همچنین در این مدت مسئولین مربوطه با آزادی وی با تودیع وثیقه موافقت نکرده اند.”

نسرین سادات شهرآئینی، متولد سال ۱۳۷۲، شهروند اهل شهرستان سبزوار و ساکن تهران است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا