زحمتکشان

چند خبر کارگری؛ کارگران ایران تایر: خواستار افزایش تولید و بالا رفتن دستمزدها هستیم

این کارگران از مدیران میانی و ارشد کارخانه خواستند؛ با افزایش سطح تولید و بازنگری در طرح طبقه‌بندی مشاغل، موجبات افزایش دستمزد کارگران را فراهم آورند.

جمعی از کارگران ایران تایر در تماس با خبرنگار ایلنا، خواستار افزایش سطح تولید در این کارخانه شدند. این کارگران می‌گویند: هرچه سطح تولید افزایش یابد، مزایای مزدی و پاداش آکورد کارگران نیز بیشتر می‌شود.

به گفته کارگران ایران تایر، دستمزد کارگران فنی و متخصص باید مطابق سطح تخصص، مهارت و پیچیدگی مشاغل محوله باشد؛ در غیر این صورت عدالت مزدی در کارگاه رعایت نشده است.

این کارگران می‌گویند: امیدواریم با بهبود سطح تولید و اجرای یک طرح طبقه‌بندی تخصصی و منصفانه، سطح دستمزدها به زودی افزایش یابد.

اعتراض کارگران شهرداری رودبار به عدم پرداختِ مطالبات‌شان

کارگران شهرداری رودبار از ادامه تاخیر در پرداخت مطالبات خود خبر دادند.

کارگران شهرداری رودبار که تعداد آن‌ها حدود ۸۰ نفر است، بیش از چهار ماه دستمزد معوقه ۱۴۰۰ را دریافت نکرده‌اند؛ در ضمن شهرداری رودبار، به دلیل مشکلات نقدینگی، در پرداخت اضافه کاری و ارائه لباس و کفش مناسب به کارگران کوتاهی می‌کند.

یکی از این کارگران درباره مطالبات اضافه کاری خود و همکارانش گفت: در این وضعیت بی‌پولی، شهرداری برای کارکنان اداری خود ماهانه تا ۱۲۰ ساعت اضافه کاری پرداخت می‌کند این در حالیست که کارگران خدماتی (بجز تعداد کمی) با ۱۲ ساعت کار روزانه از دریافت اضافه کاری، تعطیل کاری و جمعه کاری محروم هستند.

وی افزود: چند ماه از شروع فصل سرما می‌گذرد اما شهرداری هنوز برای پاکبانان، چکمه و بادگیر تهیه نکرده است؛ ما بدون چکمه در گل و باران، کار نظافت و تمیزکاری شهر را انجام می‌دهیم.

این کارگر شهرداری رودبار در ارتباط با شرایط کار خود و همکارانش گفت: وضعیت شهرداری  رودبار بسیار نامناسب است و کارگران پاکبان و فضای سبز لباس گرم زمستانی خود را از اهالی هدیه می‌گیرند. اما مسئولان در شهرستان پیگیر مشکلات کارگران و پرداخت مطالبات آنها نیستند.

انتقادات این کارگران به شرایط وخیم اقتصادی در حالی صورت می‌گیرد که شهرداری رودبار، مشکلات مالی و کمبود نقدینگی را دلیل اصلی شرایط می‌داند. مجموعه شهرداری معتقد است بخش بزرگی از مشکلات فعلی، نتیجه سوءمدیریت مدیران قبلی شهرداری است این در حالیست که شهردار فعلی نیز با شکایت اعضای شورای شهر با رای شبعه ۳۵ دیوان عدالت اداری از سمت خود عزل شده اما کارگران می‌گویند هنوز حکم اجرا نشده و شهردار در محل کار خود حاضر است.

خواست کارگران پیمانکاری طرح آبیاری کارون بزرگ برای حذفِ پیمانکار

کارگران پیمانی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی کارون بزرگ خواستار مستقیم شدن قراردادهای کار خود هستند.

یک منبع کارگری درطرح آبیاری کارون بزرگ به خبرنگار ایلنا گفت: حدود ۱۵۰ نفر از کارگران شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی کارون بزرگ که سالهاست زیر نظر چندین پیمانکار در بخش تعمیرات و بهره‌برداری و حراست مجموعه مشغول کارند، از سال ۹۵ پیگیر تبدیل وضعیت شغلی خود هستند و در این سال‌ها پیمانکاران در مقام کارفرما به تعهدات مزدی خود عمل نکرده‌اند.

این کارگر خواسته‌های خود و همکارانش را تبدیل وضعیت استخدامی اعلام کرد و گفت: یکبار بین سالهای ۹۵ تا ۹۷ حدود ۸۰ نفر از همکارانمان با مدارک تحصیلی دیپلم تا لیسانس تبدیل وضعیت شده‌اند اما مابقی کارگران که سوابق بالاتری دارند هنوز تبدیل وضعیت نشده و علارغم انجام مصاحبه استخدامی که قرار بود سال قبل (۱۴۰۱) تبدیل وضعیت شوند، هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه کارگران پیمانی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی کارون بزرگ خواستار آن هستند تا مدیریت سازمان آب برق خوزستان در مقام کارفرمای اصلی در راستای اجرای طرح‌های مستقیم شدن قراردادهای کاری کارگران پیمانکاری با آن‌ها قرارداد مستقیم کار منعقد کند، افزود: با روزی ۱۲ ساعت کار مداوم و سخت از حداقل‌های مزدی محروم هستیم و مسئولان شرکت طرح آبیاری کارون به مشکلاتمان که در نتیجه حضور پیمانکار ایجاد شده، اعتنایی نمی‌کنند.

این کارگر با اشاره به میانگین ۱۵ سال سابقه کاری خود در طرح آبیاری کارون بزرگ گفت: تجربه سال‌ها حضور پیمانکاران در این شرکت نشان داده است که مدیران پیمانکاری نه تنها تاثیری بر فرآیند کار این شرکت ندارند بلکه در عمل می‌توانند به عاملی برای تهدید امنیت شغلی کارگران تبدیل شوند.

وی گفت: طی سالهای گذشته برای تبدیل وضعیت شغلی خود و انتقاد از سیاست‌گذاری‌های مدیران در رابطه با واگذاری بخش عمده‌ای از تأمین نیروی انسانی به شرکتهای پیمانکاری تجمعاتی برگزار کرده‌ایم. اما مسئولان هنوز تصمیم جدی برای حذف پیمانکار و نوع قرارداد کارگران نگرفته‌اند و این موضوع نگرانی کارگران را بیشتر می‌کند چراکه کارگران در سالهای کار و تلاش حتی با داشتن شیفت‌های اضافی به دلیل نبود نظارت بر عملکرد پیمانکار، از بسیاری از مطالبات قانونی، عرفی و مناسبتی محروم بوده‌اند.

گفتنی است شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی کارون بزرگ شوشتر وابسته به سازمان آب و برق خوزستان است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا