جوانان

یونیسف: تقریبا همه کودکان غزه به حمایت‌های روانی نیاز دارند

طبق گزارش صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) تقریبا همه کودکان غزه که بیش از یک میلیون نفر برآورد شده به حمایت‌های روانی نیاز دارند. ارتش اسرائیل قصد دارد به سمت شهر رفح، واقع در جنوبی‌ترین بخش نوارغزه پیش‌روی کند….

اسرائیل  با حملات سنگین هوایی و زمینی،منجر به نابودی کامل ساختارهای نوارغزه شد. تا کنون حدود یک میلیون نفر از ساکنان شمال غزه به مناطق جنوبی گریخته‌اند. به گفته مقام‌های سازمان ملل متحد هزاران نفر در نوار غزه کشته شده‌اند.
به دویچه وله فارسی،حاجه لهبیب، وزیر امور خارجه بلژیک، با انتشار پیامی در اکس (توییتر سابق) از احضار سفیر اسرائیل در بلژیک خبر داد. لهبیب گفته است ساختمان متعلق به آژانس توسعه فدرال این کشور (Enabel) در نوار غزه هدف حملات اسرائیل قرار گرفته و ویران شده است.
وزیر خارچه بلژیک ادامه می‌دهد “همین الآن سفیر اسرائیل را احضار کردم تا اعتراض شدید خود را نسبت به تخریب دفاتر عنابل در غزه ابراز کنم.
وزیر خارجه بلژیک گفته است “حملات به زیرساخت‌های غیرنظامی، اصول حقوق بشردوستانه بین‌المللی را نقض می‌کند” و همه طرف‌ها باید آن را رعایت کنند.

یونیسف: تقریبا همه کودکان غزه به حمایت‌های روانی نیاز دارند

طبق گزارش صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) تقریبا همه کودکان غزه که بیش از یک میلیون نفر برآورد شده به حمایت‌های روانی نیاز دارند.
سخنگوی یونیسف می‌گوید: «کودکان غزه علائمی دارند که اضطراب بسیار شدید و مداوم و از دست دادن اشتها را نشان می‌دهند. آنها نمی‌توانند بخوابند.»
او همچنین از “حمله پانیک” و هیجانات عاطفی شدید کودکان در هنگام شنیدن صدای انفجار بمب سخن گفته است.
طبق داده‌های یونیسف حدود ۱۷ هزار کودک در نوار غزه در حال حاضر بدون همراه یا جدا از خانواده‌های خود هستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا