جوانان

راز و روزگار؛ دانش آموزان مدارس ایرانشهر

برخلاف پیمان نامه حقوق کودک؛ دانش آموزان مدارس پسرانه ایرانشهر به مناطق عملیاتی اعزام شدند….

برخلاف تعهدات بین المللی ایران تحت عنوان الحاق به پیمان نامه حقوق کودک و بخش عدم به کارگیری کودکان در امور نظامی، دانش‌ آموزان پسر مدارس شهرستان ایرانشهر به اردوی موسوم به “راهیان نور” اعزام شدند….

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری بسیج، فرمانده سپاه شهرستان ایرانشهر از اعزام دانش آموزان مدارس پسرانه این شهرستان به اردوی موسوم به “راهیان نور” خبر داد.

فرمانده سپاه شهرستان ایرانشهر ضمن بیان اینکه حضور فیزیکی دانش‌ آموزان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس، بهترین راه انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش‌ های آن دوران به نسل‌ های آینده است گفت: دانش آموزان مدارس پسرانه این شهرستان به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.

هراتی در ادامه افزود: اردوی راهیان نور، فرصتی استثنایی است تا تأثیر مثبتی روی فرهنگ دانش‌آموزان، خانواده‌ها و جامعه بگذارد.
بر اساس پیمان نامه حقوق کودک، یک کودک، فرد زیر سن ۱۸ سال تعریف می شود. ایران از سال ۱۳۷۳ به این پیمان پیوسته است.بنابر این تعهدنامه، استفاده از کودکان و نوجوانان در نظامی‌گری ممنوع است، با این حال همچون بخش های کار کودکان، مجازات و اعدام و ازدواج قانونی کودکان، این قسمت از تعهدات نیز از سوی دولت ایران با آموزش نظامی و به کار گیری افراد زیر سن ۱۸ سال، نادیده گرفته می‌ شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا