فرهنگی

ادامه اخراج استادان

یورش از پیش تدارک دیده شده و سازمان‌یافتهٔ رژیم جمهوری اسلامی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با پیام خمینی در فروردین ۱۳۵۹ کلید خورد.  تا به امروز همچنان ادامه دارد. بر اساس گزارش های انتشار یافته،احمد شکرچی، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه بهشتی در پی اخراج استادان منتقد از  کار برکنار شد…

به گزارش زمانه، احمد شکرچی، عضو هیأت علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه بهشتی تهران، از این دانشگاه اخراج شد. احمد شکرچی نامه علیرضا فخاری زواره، دبیر هیأت اجرایی جذب دانشگاه بهشتی را منتشر کرده که در آن نوشته شده براساس مصوبه جلسه هیأت در ۱۱ بهمن‌ماه جاری، قرارداد این استاد دانشگاه از یکم اسفند امسال تمدید نخواهد شد.

احمد شکرچی، استاد جامعه‌شناسی در دانشگاه بهشتی تهران است. روزنامه‌ اعتماد مهرماه گذشته گفت‌وگویی با محسن برهانی، استاد اخراجی دانشگاه تهران انجام داده بود که در آن برهانی گفته بود بهانه اخراج استادان منتقد دانشگاه‌ها، براساس مصوبه‌ای است که یک ماه پس از تشکیل دولت سیزدهم از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب و ابلاغ شده است.

به گفته برهانی در این ابلاغیه به امضای ابراهیم رییسی خطاب به هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، وزارت علوم و وزارت بهداشت، شرایط قطع همکاری با استادان دانشگاه قید شده است. اعتماد دوم شهریور سال جاری از اخراج دست‌کم ۵۸ استاد دانشگاه از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم خبر داده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا