زحمتکشان

چند خبر کارگری؛ تجمع کارگران ارکان ثالث نفت در تهران

جمعی از کارگران ارکان ثالث نفت، مقابل وزارت نفت در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند و «حذف پیمانکار تامین نیروی انسانی» شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز (هفدهم بهمن ماه)، جمعی از کارگران ارکان ثلث و پیمانکاری نفت به تهران آمدند و مقابل وزارتخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران قبل از هر چیز خواستار «حذف پیمانکار تامین نیروی انسانی» و برقراری عدالت در زیرمجموعه وزارت نفت شدند.

کارگران ارکان ثالث نفت، اجرای فاز دوم و اصلاحیه طرح طبقه بندی مشاغل با در نظر گرفتن عدالت در پرداخت بین همه کارکنان رسمی، ارکان ثالث و قراردادی، بهره‌مندی از بن کارت و نفت کارت و استفاده از خدمات رفاهی و تسهیلات قرض‌الحسنه را از دیگر خواسته‌های خود عنوان کردند.

این کارگران می‌گویند باید عدالت در پرداخت مزد و مزایای مزدی برقرار شود؛ نباید یک کارگر ارکان ثالث یک‌سوم یک نیروی رسمی حقوق بگیرد و امید به آینده هم نداشته باشد.

 

یک بازنشسته: دو روز مستمری خود را بابت یک خون دماغ ساده پرداختم!

یک بازنشسته کارگری از هزینه‌های سنگین درمان انتقاد کرد.

احمد، بازنشسته کارگری، در تماس با خبرنگار ایلنا از هزینه‌های بالای درمان در بیمارستان‌های دولتی انتقاد کرد؛ هزینه‌هایی که مستمری بازنشستگان را می‌بلعد.

او گفت: با خونریزی شدید بینی به تنها بیمارستان دولتی شهرمان می‌روم؛ ۷۰ هزار تومان ویزیت دکتر می‌دهم؛ ۷۵ هزار تومان بابت گذاشتن تامپون برای بند آوردن موقت خونریزی؛ آزمایشگاه طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی و آتیه‌سازان بود و هزینه‌ای نداشت؛ ۱۵۰ هزار تومان ویزیت متخصص گوش و حلق و بینی با تشخیص نازک شدن مویرگها و پارگی آن‌ها که باید سوزانده می‌شد. خوشبختانه جواب آزمایش مشکلی نشان نمی‌داد و در نهایت، ۳۵۰ هزار تومان بابت سوزاندن رگ‌های آسیب دیده پرداختم.

این بازنشسته اضافه کرد: سر جمع این هزینه‌ها شد ۶۴۵ هزار تومان، معادل دو روز مستمری بازنشستگی منِ بازنشسته‌ی تامین اجتماعی.

احمد افزود: من برای یک خون دماغ ساده، دو روز مستمری خود را در مراجعه به یک بیمارستان دولتی پرداختم؛ حالا هزینه‌های رفت و آمد بماند.

 

تسویه حساب‌های سیاسی در سازمان تامین اجتماعی به هزینه بیمه‌شدگان

وقتی به مجموع کارکنان ستاره‌دار توجه می‌کنیم، با کمال تأسف با کوهی از تجربه و دانش و سوابق درخشان مواجه می‌شویم که به دلیل مدیریت‌های ناکارآمد و بعضاً جناحی و سیاسی کنار گذاشته شده و مدت‌هاست که بلاتکلیف رها شده‌اند. از طرف دیگر برای جایگزینی این نیروها، افرادی به اشکال مختلف از بیرون به سازمان وارد شده‌اند که اغلب هیچ آشنایی با سازمان و وظایف تخصصی آن نداشته‌اند که آثار آن در عملکرد آن‌ها کاملاً مشهود است.

منابع انسانی در دنیای امروز به یکی از مؤلفه‌های پایداری سازمان‌ها، خصوصاً سازمان‌های متوسط و بزرگ تبدیل شده است چراکه با مدیریت سرمایه اصلی هر سازمان، یعنی همان نیروی انسانی سروکار دارد و می‌تواند برای سازمان مزیت رقابتی پایدار ایجاد کند. اهمیت منابع انسانی در سازمان‌ها تنها به مواردی همچون مصاحبه و استخدام محدود نمی‌شود؛ بلکه این تخصص نقش اساسی در تمامی فرآیندهای یک کسب‌وکار دارد و می‌تواند با حفظ نیروی انسانی با تجربه، به بقاء، پایداری و رشد و سودآوری آن کمک شایانی نماید. چراکه تجربه نیروی انسانی در قلب موفقیت هر سازمان قرار دارد و همه چیز از رضایت جامعه هدف تا عملکرد سازمان، حفظ و بقا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. تجربه‌ای که نیروی انسانی در هر سازمانی دارد به اندازه تجربه جامعه هدف، اهداف سالانه و برند کارفرما مهم است. در واقع، تجربه نیروی انسانی، تأثیر مستقیمی بر همه این عوامل موفقیت دارد.

سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان ارائه دهنده بیمه‌های اجتماعی در ایران، نیز یکی از سازمان‌هایی است که می‌بایست جهت حفظ، پایداری و همچنین ایجاد مزیت رقابتی، نیروی انسانی، مدیران و کارشناسان باتجربه خود را حفط کند، اما بر اساس شنیده‌ها، هیئت امنای تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه اخیراً مصوبه‌ای را به سازمان ابلاغ کرده که طبق آن صدها نفر از مدیران و کارشناسان حوزه‌های تعاون و اجرایی که به حالت تعلیق درآمده‌اند و فاقد پست سازمانی و به عبارتی ستاره‌دار هستند، باید وضعیت آن‌ها تا پایان بهمن ماه تعیین تکلیف شوند و بایستی یا از سازمان جدا شوند و یا با تنزل شدید شغلی در شعب و سایر ادارات سازمان مشغول به کار شوند.

وقتی به مجموع کارکنان ستاره‌دار توجه می‌کنیم، با کمال تأسف با کوهی از تجربه و دانش و سوابق درخشان مواجه می‌شویم که به دلیل مدیریت‌های ناکارآمد و بعضاً جناحی و سیاسی کنار گذاشته شده و مدت‌هاست که بلاتکلیف رها شده‌اند. از طرف دیگر برای جایگزینی این نیروها، افرادی به اشکال مختلف از بیرون به سازمان وارد شده‌اند که اغلب هیچ آشنایی با سازمان و وظایف تخصصی آن نداشته‌اند که آثار آن در عملکرد آن‌ها کاملاً مشهود است.

اینکه امروز مشاهده می‌شود تراز مالی سازمان به لحاظ منابع – مصارف به شرایط بحرانی رسیده و برای جبران آن از بیمه‌شدگان هزینه می‌کنند و سن و سابقه را افزایش می‌دهند و از بسیاری از تعهدات شانه خالی می‌کنند، بعضاً ناشی از این تفکر حذفی است که متأسفانه سبب شده که کار به کاردان سپرده نشود. در این میان نیز، نهادهای نظارتی هم چشمان خود را به روی این اتفاقات بسته‌اند و گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است.

سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان اقتصادی و اجتماعی است که وظیفه دارد تعهدات بین النسلی را بر اساس منطق اقتصادی، اجتماعی و محاسبات بیمه‌ای اجرا کند. متأسفانه انتصابات در تأمین اجتماعی نشان می‌دهد که گروهی خاص از برخی تفکرات و جناح‌های سیاسی بر این سازمان حاکم شده و پست‌های کلیدی، مدیریتی و کارشناسی به افرادی سپرده شده است که اغلب کوچک‌ترین تجربه و دانشی در حوزه مرتبط ندارند و تصمیمات آن‌ها باعث نابودی منابع و سرمایه‌های سازمانی شده است و زمانی که به آن‌ها نیز نقدی وارد می‌شود، برآشفته می‌شوند و از هر ابزاری برای سکوت منتقدان استفاده می‌کنند.

جامعه کارگری نسبت به حفظ، بقا و اقتدار حیات سازمان تأمین اجتماعی که وظیفه خدمت‌رسانی به ۴۵ میلیون انسان را عهده‌دار است، حساس می‌باشد. لذا ما هشدار می‌دهیم که مدیریت کلان سازمان تأمین اجتماعی به سرمایه‌های انسانی و ارزشمند سازمان که حاصل ده‌ها سال کار، تجربه و دانش اختصاصی در حوزه سازمان می‌باشد، توجه کرده و این گونه نسبت به این سرمایه‌های انسانی جفا نکند. متأسفانه هیئت امنای سازمان هم با این خطای نابخشودنی همراه شده و ما از شرکای اجتماعی انتظار داشته و داریم که با این گونه رفتارها همراه و همسو نشده و واکنش مناسب نشان دهند. همچنین از نهادهای نظارتی توقع داریم عندالاقتضا نسبت به این گونه حوادث از خود واکنش نشان دهند و از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند تا با حفظ نیروهای ارزشمند و متخصص به ماندگاری سازمان تأمین اجتماعی و خدمات دهی به جامعه هدف، بیفزاییم.

 

نارضایتی کارگران فولاد قزوین از پایین بودن کیفیت غذای روزانه

تعدادی از کارگران کارخانه فولاد قزوین خواستار رسیدگی به وضعیت کیفیت غذای این واحد تولیدی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از کارگران کارخانه فولاد قزوین نسبت به شرایط نامناسب غذا در این واحد تولیدی انتقاد کردند.

به گفته کارگرانِ کارخانه فولاد قزوین که حدود ۲۰۰ کارگر دارد، آنها از کیفیت غذایی خود ناراضی هستند. برخی از خوراک‌ها همانند برنج که به عنوان وعده غذایی اصلی در میان این کارگران توزیع می‌شود؛ کیفیت نداشته و صرفا به خاطر صرفه اقتصادی پخت می‌شوند.

کارگران فولاد قزوین می‌گویند: این مشکل برای کارگران کارخانه فولاد «آرمان شفق» که تحت مسئولیت کارفرمای «فولاد قزوین» مدیریت می‌شود نیز وجود دارد اما کارگران به علت ترس از بیکاری، مشکل پایین بودن کیفیت غذا را تحمل می‌کنند.

 

عدم واریز سنوات کارگران بازنشسته شهرداری شوش یک‌ساله شد

کارگران بازنشسته شهرداری شوش به عدم واریز سنوات پایان خدمت علیرغم نزدیک شدن به پایان سال جاری اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران بازنشسته شهرداری شوش که حدود یک سال است بازنشسته شده‌اند، از عدم واریز سنوات پایان خدمت خود انتقاد کردند.

این بازنشستگان می‌گویند: به پایان سال ۱۴۰۲ نزدیک می‌شویم اما هنوز سنوات پایان خدمت ۲۶ کارگر شهرداری که ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ بازنشسته شده‌اند، پرداخت نشده است.

به گفته‌ یکی از کارگران بازنشسته شهرداری شوش، مهر ماه تعدادی از همکاران برای وصول مطالبات سنواتی خود به اداره کار شکایت کرده بودند اما اخیرا با پیشنهاد شهرداری شکایت خود را برای وصول مطالباتشان پس گرفته‌اند با این حال همچنان خبری از پرداخت طلب‌ها نیست.

او گفت: همه‌ی امید یک کارگر بازنشسته به سنوات پایان خدمتش است که به موقع دریافت کند، اما با وجود مشکلات اقتصادی، ارزش مالی و قدرت خرید این مبالغ در طول یکسال گذشته به شدت کاهش یافته است.

به گفته وی انتظار داریم تا پایان بهمن ماه حداقل بخشی از مطالبات سنواتی ما واریز شود؛ در غیر اینصورت چاره‌ای جز شکایت مجدد به مراجع قانونی و قضایی نداریم.

 

معطلی بازنشستگان آب و فاضلاب گیلان برای دریافت سنوات

تعدادی از کارگران آب و فاضلاب گیلان که طی یک الی دو سال گذشته به مرور بازنشسته شده‌اند، می‌گویند شرکت آب و فاضلاب علارغم توان مالی کافی، مطالبات سنواتی آن‌ها را نمی‌پردازد.

جمعی از کارگران بازنشسته آب و فاضلاب گیلان در تماس با خبرنگار ایلنا، گفتند: شماری از کارگران رسمی و قراردادی آب و فاضلاب  گیلان هستیم که طی یک الی دو سال گذشته به مرور احکام بازنشستگی‌مان با استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان‌آور و بخشی دیگر به صورت عادی صادر شده اما هنوز با ما تسویه حساب نشده است.

یکی از کارگران بازنشسته آب و فاضلاب گیلان با یادآوری اینکه برابر مقررات روابط کار، سنوات پایان کار حقی بابت جبران سال‌هایی‌ست که کارگران نیروی جوانی و تجربه کاری خود را در توسعه کارگاه صرف کرده، افزود: مطابق قانون؛ این مزایا باید در زمان بازنشستگی و ترک کار پرداخت شود تا به پشتوانه آن کارگران بازنشسته بتوانند از عهده مخارج سالمندی برآیند.

او درباره روند پیگیری حقوقی دریافت مطالبات کارگران بازنشسته آب و فاضلاب گیلان گفت: اگر روند معطلی کارگران برای دریافت سنوات بازنشستگی ادامه پیدا کند چاره‌ای جز طرح شکایت نداریم.

این کارگر با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به شرایط سخت زندگی کارگران آب و فاضلاب در نتیجه‌ عدم دریافت مطالبات بازنشستگی خود گفت: جدا از پرداخت نشدن مطالبات سنواتی کارگران بازنشسته، کارگران شاغل نیز مطالبات مزدی خود را با تاخیر سه تا ۶ ماهه دریافت می‌کنند.

این کارگر بازنشسته که به نمایندگی از سایر بازنشستگان آب و فاضلاب گیلان سخن می‌گفت، افزود: با وجود آنکه کارگران از مشکلات آگاهند، اما معتقدند بایستی مطالباتشان به‌روز محاسبه و پرداخت شود. در غیر اینصورت این کارگرانند که با پائین آمدن ارزش پولشان زیان می‌بینند.

 

مرگ یک کارگر مرغداری در حادثه آتش سوزی

آتش‌سوزی در یک واحد مرغداری در شوشتر استان خوزستان به مرگ یک کارگر انجامید.

به گزارش ایلنا، در پی آتش سوزی گسترده در یک واحد مرغداری، در محور جاده‌ای شوشتر (بعد از بنه قیصر) استان خوزستان، یک کارگر تبعه افغانستان دچار حادثه مرگ شد.

این کارگر ۲۲ سال سن داشت و قبل از انتقال به مرکز درمانی جان خود را از دست داده بود.

 

مرگ یک کارگر بر اثر سقوط از داربست

یک کارگر ساختمانی در شهر بابل به دلیل سقوط از ارتفاع داربست، جان خود را از دست داد. از قرار معلوم؛ کارگر جان باخته فاقدتجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع بوده است.

به گزارش ایلنا، یک کارگر ساختمانی حین کار روی داربست‌های فلزی طبقه هفتم یک ساختمان درحال ساخت واقع در محدوده بلوارطبرسی بابل از ارتفاع روی داربست طبقه اول سقوط کرده و حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

از قرار معلوم؛ کارگر جان باخته فاقد تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع بوده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا