زنان

مبارزات زنان تراجنسیتی برای عضویت در مجلس ملی پاکستان

پنجشنه، در پاکستان انتخابات پارلمانی برگزار می شود و در این انتخابات، کاندید شدن نایاب علی، یک زن تراجنسیتی، مورد توجه قرار گرفته است.

در مبارزات انتخاباتی پارلمانی روز پنجشنبه اسلام آباد، نایاب علی، که جسورانه به دنبال کرسی در مجلس ملی است، یکی از معدود افراد مربوط به ترانس ها است، که تلاش می کند به مجلس قانونگذاری ملی و استانی دسترسی پیدا کند.

در پاکستان محافظه‌کار سنتی، جایی که پیش از این هیچ تراجنسیتی برای عضویت در پارلمان انتخاب نشده بود، نامزدی علی نشانگر فشار قابل توجهی برای افزایش نمایندگانی از این گروه است. علی با پوشیدن لباس‌های رنگارنگ، می‌گوید که جامعه تراجنسیتی تحت ستم باید صدایی قوی در پارلمان داشته باشد.

افراد ترنس به‌ویژه در بخش‌های محافظه‌کار پاکستان از نظر بسیاری به عنوان طرد شده‌اند. آنها با تهدیداتی مانند سوء استفاده جنسی، تجاوز و حتی قتل روبرو هستند. برخی از آنها برای جلوگیری از تبعیض تمایلی به ثبت نام در مدارس عادی ندارند.

در پاکستان عمیقاً محافظه‌کار، زنان و مردان تراجنسیتی از همه ادیان، اغلب با ارعاب و تحقیر عمومی مواجه می‌شوند و حتی قربانیان خشونت میشوند. تراجنسیتی‌ها که اغلب توسط خانواده‌هایشان در پاکستان انکار می‌شوند، اغلب مجبور به گدایی، رقصیدن و حتی فحشا برای کسب درآمد می‌شوند.

با این حال، تغییر در سال ۲۰۱۹ شروع شد، زمانی که دادگاه عالی کشور تراجنسیتی ها را به عنوان جنسیت سوم به رسمیت شناخت. پیش از این، اغلب از درمان افراد ترنس خودداری می‌شد، زیرا پزشکان نمی‌توانستند تصمیم بگیرند که آنها را در بخش مردانه یا زنانه درمان کنند. این اصلاحات زندگی بسیاری را تغییر داد، زیرا به آنها اجازه داد تا همه چیز مورد نیاز خود،  از کارت شناسایی تا گرفتن گواهینامه رانندگی و افتتاح حساب بانکی را بدست آورند./رادیو فرانسه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا