بین‌المللی

فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین به دستور زلنسکی برکنار شد

رستم اومروف وزیر دفاع اوکراین اعلام کرد، به دستور ولودیمیر زلنسکی رییس جمهوری، والری زالوژنی فرمانده کل نیروهای مسلح کشور برکنار شد و ژنرال الکساندر سیرسکی جایگزین او می شود.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا از “اسپوتنیک” اومروف گفت: ژنرال والری زالوژنی یکی از دشوارترین وظایف و در طول جنگ با روسیه رهبری نیروهای مسلح اوکراین را بر عهده داشت. همزمان با تغییر جنگ, نیازها تغییر می کند.

وی افزود: نبردهای ۲۰۲۲، ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ سه واقعیت متفاوت هستند. ۲۰۲۴ تغییرات جدیدی را به همراه خواهد داشت که باید برای آن آماده باشیم.

اومروف ادامه داد : رویکردهای جدید، نیازمند راهکارهای جدید است. امروز تصمیمی برای تغییر رهبری نیروهای مسلح اوکراین گرفته شد. من صمیمانه از والری زالوژنی به خاطر همه دستاوردها و پیروزی هایش سپاسگزارم.

زلنسکی عصر پنجشنبه در یک پیام ویدیویی تأیید کرد که زالوژنی برکنار شده است و اعلام کرد که ژنرال الکساندر سیرسکی، افسر روس الاصل که از سال ۲۰۱۹ به عنوان فرمانده کل نیروهای زمینی اوکراین خدمت کرده است, جایگزین او خواهد شد.

زلنسکی گفت که پس از “ده ها گفتگو با فرماندهان در سطوح مختلف” به این تصمیم رسیده است و مدعی شد که “سال ۲۰۲۴ می تواند یکی از موفقیت های اوکراین باشد و این موفقیت نیازمند تغییرات موثر در پایگاه دفاعی ما است.”

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا