حقوق بشر

شهاب نادعلی زندانی سیاسی اهل همدان به اعدام محکوم شد

شهاب نادعلی، زندانی سیاسی اهل همدان توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به اعدام محکوم شده است. وی هشت ماه و چهار روز اخیر را در بازداشت سپری کرده است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، اخیراً شهاب نادعلی، زندانی سیاسی اهل همدان توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری، به اتهام “بغی” از طریق آنچه که “عضویت در جمعیت‌های معارض کشور” عنوان شده، به اعدام محکوم شده است.

به گفته منابع مطلع، این حکم دادگاه انقلاب تهران، پس از اعتراض و فرجام‌خواهی شهاب نادعلی و وکیل وی، به دیوان عالی کشور ارائه شده و تاکنون نتیجه‌ آن اعلام نشده است.

در حالی که طبق دادنامه دادگاه انقلاب تهران، شهاب نادعلی به ارتباط با یکی از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران و همکاری مسلحانه با آنها متهم شده که او هرگز از سلاح استفاده نکرده است.

این زندانی سیاسی، تاکنون دست‌کم دو نوبت، بار نخست در اعتراض به بلاتکلیفی چندماهه در شهریور ماه و بار دیگر در اعتراض به انتساب اتهام “بغی” طی مدت اخیر، اقدام به اعتصاب غذا کرده است.

شهاب نادعلی، کارگر و اهل شهر همدان، ۴٠ ساله و پدر یک دختر ١٢ ساله است. وی در مدت بازداشت از دسترسی به حقوق ابتدایی خود محروم بوده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا