اخبار

طنین شعارهای شبانه علیه رژیم “ولایی”در تهران، کرج و کرمانشاه

در تهران، کرج و کرمانشاه و برخی دیگر از شهرهای میهن ما شعارهای شبانه علیه جمهوری اسلامی و خامنه‌ای سر داده شد. اعتراض های مردمی  در آستانه ۴۵ مین سالگرد انقلاب ۵۷ انجام گرفته و خودجوش بوده است….

در ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌ شهروندان معترض شامگاه شنبه ۲۱ بهمن در آستانه ۴۵ مین سالگرد انقلاب شعارهای شبانه علیه حکومت سر دادند.
به گزارش دویچه وله فارسی، شعارهای شبانه هم‌زمان با مراسم و تزییناتی بوده که حکومت به مناسبت سالگرد انقلاب اسلامی در شهرهای مختلف برنامه‌ریزی کرده بود.

رسانه‌های جمهوری اسلامی از مردم خواسته بودند شامگاه شنبه ۲۱ بهمن ساعت ۹ شب، از پنجره خانه‌ها شعار الله و اکبر سر دهند اما معترضان در محلات مختلف تهران، کرج، کرمانشاه شعارهایی چون “زن زندگی آزادی”، “مرگ بر خامنه‌ای”، “مرگ بر جمهوری اسلامی”، مرگ بر جمهوری اعدامی” سردادند.

کیانوش سنجری، روزنامه‌نگار مستقل در اکانت خود در اکس (توییتر سابق) نوشته است که مردم برخلاف خواسته رسانه‌های جمهوری اسلامی علیه دیکتاتوری و خامنه‌ای شعار سردادند. در شیراز و برخی دیگر از شهرهای ایران شعارهای “زن زندگی آزادی” را دیوارنویسی کردند.

اعتراض های شبانه خودجوش بوده است

اعتراض های شبانه در شهرهای ایران غیرمنتظرانه و خودجوش بوده است با این حال شعارهای داده شده اغلب محتوای یکسانی داشته‌اند و علاوه بر شعار اصلی “زن زندگی آزادی” که با خیزش مردمی در شهرویر ماه ۱۴۰۱ در کوچه و خیابان‌های ده‌ها شهر ایران و جهان طنین انداخته بود این بار شعار “مرگ بر جمهوری اعدامی” و “مرگ بر خامنه‌ای قاتل” نیز بیشتر سرداده شد که خود نشانه‌‌ای از اعتراض به اعدام‌های خودسرانه اخیر زندانیان سیاسی کرد و بلوچ در ایران بوده است. رسانه‌های جمهوری اسلامی درباره شعارهای شبانه محلات تهران و سایر شهرهای ایران گزارشی منتشر نکردند. اما از “طنین‌انداز شدن برخی شعارها خبر دادند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا