ورزشی

علی پاکدامن نایب‌قهرمان جام جهانی گرجستان شد

درست در روزهایی که ذهن اهالی ورزش بیشتر درگیر رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در رشته فوتبال بود، علی پاکدامن، در رشته شمشیربازی دست به کار مهمی زد و مدال نقره بازی‌های جام جهانی را به دست آورد.

دومین مدال علی پاکدامن

روزنامه شرق: درست در روزهایی که ذهن اهالی ورزش بیشتر درگیر رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در رشته فوتبال بود، علی پاکدامن، در رشته شمشیربازی دست به کار مهمی زد و با یک طلسم‌شکنی دل‌نشین، مدال نقره بازی‌های جام جهانی را به دست آورد. او با حضور در فینال و شکست برابر نفر دوم رنکینگ جهانی عنوان نایب‌قهرمانی جام جهانی گرجستان را از آن خود کرد تا برای دومین بار در کسب مدال، طلسم‌شکنی کرده باشد. واقعیت این است که بعد از طلای آسیا، کسب این مدال نقره دومین طلسم‌شکنی پاکدامن در سال جاری به حساب می‌آید. ماجرا از این قرار است که در مرحله نهایی مسابقات شمشیربازی جام جهانی گرجستان که در تفلیس جریان دارد، علی پاکدامن به مصاف «آرون سزیلاگی» نفر دوم رنکینگ جهانی از مجارستان رفت و با نتیجه ۱۵ به ۷ متحمل شکست شد.

به این ترتیب پاکدامن که با رنکینگ هفت جهان در جام جهانی گرجستان شرکت کرده است، عنوان نایب‌قهرمانی و مدال نقره این رقابت‌ها را از آن خود کرد. این اولین مدل نقره شمشیربازی ایران در این سطح از مسابقات است که با اولین حضور ایران در فینال جام جهانی به دست آمد. پیش از این مجتبی عابدینی در این سطح از مسابقات صاحب مدال برنز شده بود. مدال نقره پاکدامن در جام جهانی گرجستان در حالی به دست آمد که شمشیربازی ایران از سال ۲۰۱۹ در بخش انفرادی رقابت‌های جام جهانی موفق به کسب مدال نشده بود اما پاکدامن بعد از پنج سال با طلسم‌شکنی موفق به انجام آن شد. همان‌طورکه عنوان شد این دومین طلسم‌شکنی علی پاکدامن در سال جاری به حساب می‌آید. پاکدامن خرداد گذشته در رقابت‌های قهرمانی آسیا (چین) «کیم جون هو» از کره جنوبی را در فینال شکست داد و بعد از ۲۲ سال شمشیربازی ایران را صاحب مدال طلای انفرادی این رقابت‌ها کرد.

 عملکرد پاکدامن در جام جهانی گرجستان به این شرح است:

جدول ۶۴ نفره: علی پاکدامن ۱۵ – مکسانس لامبر از فرانسه ۱۳

جدول ۳۲ نفره: علی پاکدامن ۱۵ – جیووانی رپتی از ایتالیا ۱۰

جدول ۱۶ نفره: علی پاکدامن ۱۵ – کالین هیتکاک از آمریکا ۱۴

جدول ۸ نفره: علی پاکدامن ۱۵ – کریستیان راب از مجارستان ۶

مرحله نیمه‌نهایی: علی پاکدامن ۱۵ – ساندرو بازادزه از گرجستان ۱۳

مرحله نهایی: علی پاکدامن ۷ – آرون سزیلاگی از مجارستان ۱۵

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا