چرخانزحمتکشان

چند خبر کارگری؛ تجمع کارگران گروه ملی فولاد اهواز

شماری از کارگران گروه ملی فولاد اهواز به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از کارگران گروه ملی فولاد اهواز، امروز، سه‌شنبه ۲۴ بهمن ماه، در اعتراض به‌ عدم توجه مدیران به اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل تجمع کردند.

پیشتر مدیران وعده داده بودند که طرح طبقه‌بندی مشاغل در حقوق دی ماه کارگران اعمال شود که تاکنون به این وعده عمل نشده است.

کارگران خواستار همسان‌سازی دستمزدها برابر دریافتی شرکتهای فولادی دیگر هستند.

asdasd

اعتراض بازنشستگان کرمانشاه به پایین بودن حقوق

شماری از بازنشستگان کرمانشاه به وضع معیشتی خود اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز (۲۴ بهمن)، جمعی از بازنشستگان کرمانشاه در اعتراض به وضع بد معیشتی تجمع برگزار کردند.

این بازنشستگان، خواسته‌های خود را حقوق بالاتر از خط فقر و برخورداری از خدمات درمانی و رفاهی مناسب دانستند و افزودند: با حقوق‌های ناچیز زندگی ممکن نیست.

asdasd

بازهم تأخیر در پرداختِ حقوق کارگران بخش فروش بلیت مترو

کارگران بخش فروش بلیت مترو می‌گویند: امیدوارم بودیم پیمانکار جدید حقوق را به موقع پرداخت کند، اما بهمن ماه رو به پایان است و ما هنوز حقوق دی ماه خود را نگرفته‌ایم.

شماری از کارگران پیمانکاری بخش فروش بلیت مترو در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم واریزِ حقوق دی ماه خود خبر دادند.

این کارگران که حدود دو ماه است زیر نظر پیمانکارِ جدید رفته‌اند، می‌گویند: امیدوارم بودیم پیمانکار جدید حقوق را به موقع پرداخت کند، اما بهمن ماه رو به پایان است و ما هنوز حقوق دی ماه خود را نگرفته‌ایم.

آن‌ها می‌گویند: شرکت رایانه شهر شهرداری، پیمانکار قبلی، کار را به پیمانکارِ جدید واگذار کرده اما نه عیدی و سنواتمان را داده و نه هنوز بیمه‌ی آبان ماه را تسویه کرده است.

asdasd

اعتراض کارگران پیمانکاری راه‌آهن به‌ عدم دریافت ایام مناسبتی

برخی کارگران پیمانکاری ابنیه فنی راه‌آهن خواستار دریافت پاداش ایام مناسبتی مانند همکاران رسمی خود هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از کارگران پیمانکاری شاغل راه‌آهن که در بخش نگهداری از خطوط ریلی کار می‌کنند؛ می‌گویند: بخشی از حقوق ماه گذشته را طلبکاریم در عین حال با سپری شدن روز مرد، عید مبعث و ۲۲ بهمن خبری از پرداخت مزایای این ایام نیست.

آن‌ها خواستار رفع تبعیض در پاداش، حقوق و مزایای مزدی نسبت به کارگران رسمی و قرارداد مستقیم هستند و افزودند: برای روزهای مناسبتی اخیر شرکت راه‌آهن به حساب همه کارگران رسمی و تجمعی خود مبالغی را واریز کرد اما به کارگران پیمانکار تعلق نگرفت.

این کارگران در ادامه گفتند: چرا کارگران پیمانکاری ابنیه فنی از مزایای مزدی و سایر مطالباتی که کارگران رسمی و تجمیعی می‌گیرند، محروم هستند؟ ما کارگران با حداقل دریافت اداره کار که بخشی از آن بابت حق بیمه و سایر بدهی‌ها و اقساط بانکی کسر می‌شود، باید با چند سر عائله زندگی کنیم.

کارگران ابنیه فنی راه‌آهن در خاتمه گفتند: کارگران رسمی راه‌آهن که وضع بهتری به نسبت ما کارگران پیمانکاری دارند پاداش شب یلدا و سایر مزایای عرفی و مناسبتی‌شان پرداخت شده اما ما کارگران پیمانکاری که طرف حساب‌مان پیمانکاران هستند حداقل مبلغ دریافتی ۶ تا هفت میلیون تومانی را داریم.

asdasd

تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات ایران در چند استان

تعدادی از بازنشستگان مخابرات ایران در چند استان‌ تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از بازنشستگان مخابرات ایران امروز، دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، در استان‌های تهران، گیلان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، فارس، اردبیل، کرمانشاه، مرکزی، کردستان، اصفهان و خوزستان تجمع کردند.

اجرای کامل آیین‌نامه اجرایی سال ۸۹، حل مشکلاتِ بیمه‌ی تکمیلی، دریافت رفاهیاتِ و خواروبار از مهم‌‎ترین خواسته‌های این بازنشستگان است.

 

تجمع بازنشستگان شوش و هفت‌تپه مقابل تامین اجتماعی

شماری از بازنشستگان شوش در اعتراض به وضع معیشتی تجمع کردند.

شماری از بازنشستگان شوش و هفت‌تپه در تماس با خبرنگار ایلنا، از تجمع امروز (۲۳ بهمن) مقابل اداره تامین اجتماعی خبر دادند.

این بازنشستگان با بیان اینکه بایستی مواد ۱۱۱ و ۹۶ قانون تامین اجتماعی اجرایی شود، خواستار افزایش مستمری‌ها براساس هزینه‌های زندگی شدند.

یکی دیگر از خواسته‌های این بازنشستگان، پرداخت عیدی کارگری به اندازه‌ی دو برابر حداقل مزد است؛ این بازنشستگان می‌گویند: ما کارگریم و باید عیدی کارگری دریافت کنیم.

asdasd

تجمع کارگران فولاد خزر در اعتراض به تعطیلی کارخانه

شماری از کارگران کارخانه فولاد خزر صبح امروز در اعتراض به تعطیلیِ کارخانه تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از کارگران کارخانه فولاد خزر صبح امروز، دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، در اعتراض به تعطیل شدن این شرکت مقابل استانداری گیلان تجمع کردند.

گفتنی است، مدتی است کارخانه فولاد خزر به دلیلِ آنچه کارفرما بحران مالی دانسته، تعطیل شده است.

کارگران این کارخانه پیش‌تر در گفتگو با «ایلنا» از قطعی برق کارخانه به دلیل بدهی ۱۶۰ میلیاردی این کارخانه به اداره برق خبر داده بودند.

همچنین موضوع تعیین تکلیف مالکیت این کارخانه به دلیل اختلافات بوجود آمده بین سهامداران مشخص نشده و حدود ۴۰۰ کارگر شاغل در‌ این کارخانه نگران از دست دادن شغل خود هستند.

asdasd

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا