زنان

هشدار نسبت به کاهش سن زنان بی‌خانمان

هشدار نسبت به کاهش سن زنان بی‌خانمان

معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر آسیب‌پذیری بیشتر ساختار روانی و عاطفی زنان، گفت: باید برای زنان بی‌خانمان برنامه‌های جدی‌تری داشته باشیم.

معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر آسیب‌پذیری بیشتر ساختار روانی و عاطفی زنان، گفت: باید برای زنان بی‌خانمان برنامه‌های جدی‌تری داشته باشیم. در سال ۹۰ به دنبال احداث مددسرای ویژه بانوان رفتیم ولی به دلیل تامین نشدن اعتبار لازم امکان‌پذیر نشد و در حال حاضر مرکز شبانه‌روزی زنان لویزان وجود دارد، ولی جوابگوی این حجم مراجعه‌کننده نیست.

جهانگیری‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «شهری» ایسنا، به تشکیل مرکزی تحت عنوان خانه کار و زندگی برای زنان کارتن‌خواب اشاره کرد و افزود: خانه کار و زندگی مرکزی است که بانوان پس از آمدن به مرکز لویزان دوره‌ای از بازتوانی را سپری می‌کنند و زمانی که وضعیت آنها بهتر شد و از لحاظ روانی و اجتماعی یک مقدار اعتماد به نفس پیدا کردند در این خانه‌ها به آنها شغل داده می‌شود و در همانجا هم زندگی می‌کنند. نگهداری در مرکز لویزان اجباری است اما در خانه‌های کار بر اساس میل شخصی حضور پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: پس از مدتی حضور در خانه‌های کار، وقتی این زنان توانستند روی پای خود بایستند به صورت گروه‌های پنج یا چهار نفره خانه‌ای اجاره می‌کنند و از مرکز خارج می‌شوند. اگر مشکل اوراق هویتی این افراد حل شود در تلاش هستیم تعاونی‌هایی برایشان تشکیل دهیم تا بتوانند از تسهیلات استفاده کنند.
ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا