بین‌المللی

نظامیان اسرائیلی سلاح‌های خود را به باندهای تبهکار می‌فروشند

به نوشته یک رسانه عبری زبان، بسیاری از سلاح و تجهیزات نظامی ارتش در جنگ غزه توسط نظامیان اسرائیلی فروخته شده و راه خود را به سوی باندهای تبهکار اسرائیلی باز کرده‌اند.

ه گزارش تسنیم؛ پایگاه عبری زبان واللا نیوز در گزارشی از شیوع گسترده سرقت سلاح از یگان های ارتش اسرائیل و پایگاه‌های آن و حتی از داخل جبهه‌های جنگ و درگیری خبر داد و افزود، تحقیقات ارتش اسرائیل نشان می‌دهند برخی از این سلاح‌ها اکنون به انبارهای باندهای تبهکار اسرائیل منتقل شده است، امری که نشان می‌دهد ارتش اسرائیل اصلا از حوادث ۷ اکتبر درس نگرفته است.

شلومی هیلر نویسنده این گزارش آورده است همزمان با آغاز جنگ شمشیرهای آهنین (حمله وحشیانه به نوار غزه) سازمان‌های جنایتکار اسرائیلی فرصت را مناسب دیدند تا همسو با یکدیگر بیشتر میزان ممکن از سلاح و مهمات را از ارتش اسرائیل به سرقت ببرند، به نحوی که امروز می‌توان گفت اکثر سلاح‌های پیشرفته ای که در اختیار این سازمان‌ها قرار دارند، متعلق به یگان های ارتش اسرائیل هستند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: پلیس در این رابطه اعتراف می کند، آنچه که در مورد سرقت سلاح از ارتش اسرائیل وجود دارد، مسئله موردی نبوده بلکه روندی رو به افزایش است به نحوی که طی چند ماه اخیر پلیس انبارهایی از سلاح‌های متعلق به ارتش اسرائیل را از مخفیگاه های باندهای تبهکار کشف و ضبط کرده است و با وجود آنکه این سرقت های صورت گرفته آن هم در شرایط حساسی که هم‌اکنون در آن به سر می بریم باید چراغ خطر را برای نهادهای امنیتی ارتش اسرائیل روشن کند اما همانگونه که در ۷ اکتبر هم شاهد آن بودیم ، شکست و ناکارآمدی در این رابطه هم حرف اول را در رابطه با این پدیده نیز می زند.

به طور مثال فقط طی ماه ژانویه گذشته مقادیر زیادی سلاح از جمله کلت و نانجک های صوتی درآپارتمانی در تل‌آویو که یکی از اعضای معروف تبهکار در آن زندگی می کرد، کشف و ضبط شده است، بعد از تحقیقات انجام گرفته مشخص شد این سلاح‌ها و مهمات متعلق به ارتش اسرائیل بوده و به شکل غیر قانونی از یگان های ارتش خارج شده‌اند.

در ادامه این گزارش هم تاکید شده است ، سرقت ادوات نظامی از زمان آغاز جنگ به شکل ها و روش های مختلف در حال انجام است و حتی تعدادی از نظامیان که در جریان انجام این سرقت ها حضور داشتند، دستگیر و محاکمه هم شده‌اند.

اما ساختار حفاظتی پایگاه‌های اسرائیلی آنقدر ضعیف است که شماری از فلسطینیان در یهودا و سامره (کرانه باختری) هم  از این نقاط ضعف مطلع شده و به شکل جسورانه ای سعی در سرقت مهمات از داخل پایگاه‌های نظامی اسرائیل کردند.

سروان بازنشسته یوسی سادفون رئیس بخش تحقیقات و اطلاعات پلیس تل‌آویو هم با اعلام نگرانی از این روند می گوید، باید بعد از پایان جنگ منتظر موجی از حوادث امنیتی و خرابکارانه باشیم، امروز این سلاح‌ها فقط انبار می‌شوند تا افراد متخصص آن را برای فعالیت گروه‌های تبهکار آماده کنند و بعد از آن خواهیم دید که چگونه در تسویه حساب های جنایتکاران وارد خواهند شد.

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا