زحمتکشان

۲ خبر از زحمتکشان؛ معوقات مزدی کارگران «صدرا» ادامه دارد

مشکل‌ عدم پرداخت ۳ تا ۴ ماه دستمزد معوقه نزدیک به ۲ هزار کارگر پیمانکاری و ۶۸۰ کارگر قرارداد مستقیم شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در استان بوشهر هنوز ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «کارگران پیمانکاری شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) از آبان ماه و کارگران قرارداد مستقیم این شرکت از آذر ماه سال جاری حقوق خود را طلبکارند.» این را یکی از کارگران این شرکت گفت و اضافه کرد: مهمترین موضوع در صدرا تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان و کارگران است. در حال حاضر معوقات حقوقی نیروی کار پیمانکاری این واحد صنعتی در ماه‌های، آبان، آذر دی و بهمن به تعویق افتاده و کارگران قرارداد مستقیم این مجموعه پرداخت حقوقشان از آذر ماه به تاخیر افتاده، در عین حال از پرداخت عیدی و سنوات پایان سال کارگران هم خبری نیست.

او با بیان اینکه در پیگیری مطالبات، هیچیک از مسئولان به کارگران پاسخگو نیستند و ادامه بلاتکلیفی در وضعیت کارگران این شرکت و اینکه چند ماه حقوق نگرفته‌اند، باعث شده شمار زیادی از کارگران خودخواسته محل کار خود را ترک کنند، اضافه کرد: اخیرا فعالیت یکی از شرکت‌های پیمانکاری فعال در مجموعه صدرا نیز متوقف شده است.

این کارگر افزود: شرکت صدرا توان پرداخت دستمزد ماهانه کارگران خود را ندارد به نحوی که از آذر ماه حتی سهمیه قند و چای کارگران قطع شده است.

وی با بیان اینکه جدا از معوقات مزدی، حق بیمه کارگران از دی ماه به تامین اجتماعی پرداخت نشده است، در ادامه درباره بازنشستگی کارگران مشمول قانون سخت و زیان آور مدعی شد: کارفرما از مدت‌ها پیش پرداخت هزینه بازنشستگی پیش از موعد کارگران مشمول قانون مشاغل سخت و زیان‌آور را برعهده نمی‌گیرد و کارگرانی که به مرور بازنشسته می‌شوند، با مشکل روبرو هستند.

این کارگر در ادامه با بیان اینکه با توجه به شرایط فعلی بعید می‌دانیم شرکت صدرا بتواند به این زودی بدهی خود را کامل به کارگران بپردازد، افزود: جدا از معوقات مزدی و بیمه‌ای، کارگران در آستانه سال نو منتظر دریافت سنوادت و عیدی پاداش پایان سال هستند.

وی با بیان اینکه کارگران در شرایط سخت مالی قرار دارند، اظهار داشت: طی یک سال گذشته به طبع افزایش چند برابری قیمت برخی کالاهای مصرفی و غیرمصرفی زندگی برای ما کارگرای حداقل بگیر بسیار سخت شد بنابراین درخواست ما وصول مطالبات قدیمی همراه با پرداخت به موقع حقوق ماهانه است هرچند که ارزش ریالی مطالبات قدیمی به مرور کاهش یافته و در صورت‌ عدم پرداخت، دیگر ارزش پیگیری نخواهند داشت.

رانندگان اعتصابی آلمان به جنبش دفاع از محیط زیست پیوستند

اتحادیه وردی (متعلق به رانندگان و کارگران حوزه حمل و نقل آلمان) وارد صحنه اعتراض به سیاست‌های ضد محیط زیستی آلمان و اتحادیه اروپا شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از روزنامه گاردین چاپ انگلستان، روز دوشنبه اتحادیه کارگران بخش حمل و نقل آلمان (وردی) همراستا با جنبش حمایت از محیط زیست در این کشور به خیابان‌ها آمد.

اتحادیه وردی (متعلق به رانندگان و کارگران حوزه حمل و نقل آلمان) در اتحاد غیرمنتظره با جنبش «Fridays For Future» که توسط گرتا تونبرگ (فعال محیط زیستی نوجوان سوئدی) به راه افتاده، وارد صحنه اعتراض به سیاست‌های ضد محیط زیستی آلمان و اتحادیه اروپا شده است.

کارگران بخش حمل و نقل عمومی و رانندگان در سراسر آلمان برای یک هفته اعتصاب نیم شیفتی و برنامه‌ریزی شده به فعالان محیط زیست ملحق می‌شوند. این اعتصاب نصف شیفت کاری، از روز جمعه شروع و تا روز دوشنبه ادامه داشته است.

حدود یکصد هزار راننده و کارگر حوزه حمل و نقل آلمان در این اعتصاب شرکت کردند و از آنجا که برلین و فرانکفورت دو شهری هستند که کمبود راننده دارند، اعتراض آنان به کاهش سرمایه‌گذاری در حوزه محیط زیست و بهبود کیفیت سوخت مصرفی و استفاده از سوخت‌های جایگزین سالم، ضربه جدی به کارفرمایان و دولت در آلمان زده است.

معترضان با شعار #WirFahrenZusammen (ما با هم رانندگی می‌کنیم)، وارد اعتصاب شدند و خواستار تغییر قوانین محیط زیستی اروپا به نحوی شدند که کمترین آسیب به محیط زیست و اقتصاد وارد شود. این درحالی است که کارشناسان می‌گویند: حدود ۱ میلیارد یورو (۸۶۰ میلیون پوند) در اثر این اعتصاب به اقتصاد اتحادیه اروپا زیان وارد شده است.

دریا ستوده از اعضای اتحادیه کارگری وردی که همزمان در جنبش محیط زیستی فعال است، از شروع اعتصاب از روز جمعه در آلمان گفت و افزود: ما برای مزد بیشتر هم به میدان آمدیم و اما دغدغه اصلی این روزهای ما کارگران بخش حمل و نقل و حتی رانندگان این است که سوخت‌های فسیلی و کربن مضر کمتری از طریق وسایل نقلیه وارد جو زمین شود تا زمین برای کودکان ما نیز باقی بماند.

او گفت که شرکت‌های حمل‌ونقل آلمانی به جای بهبود، در تلاش هستند تا دستمزد کارگران را در زمانی که جذابیت مشاغل در این بخش تغییری نکرده، باز هم پایین نگه دارند.

همچنین یک راننده بین شهری در این جمعیت که شهروند بومی ایالت باواریا آلمان بود، در تجمع برلین اظهار کرد: رانندگان اتوبوس و فعالان محیط زیست ممکن است در نگاه اول متحد به نظر نرسند. در واقع، ما اغلب در مقابل هم قرار گرفته‌ایم، اما در واقع اشتراکات زیادی داریم. ما به بودجه مناسب برای حمل و نقل عمومی نیاز داریم تا به اهداف محیط زیستی خود نیز برسیم و شرایط کاری خود را بهبود بخشیم. واضح است که وقتی متحد با هم مبارزه می‌کنیم، بسیار قوی‌تر هستیم. حالا با افتخار می‌توانم بگویم که خودم علاوه بر یک کارگر فعال، یک فعال محیط زیست نیز هستم و سرم در مقابل نسل‌های آینده بالاست!

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا