ورزشی

سه مدال متفاوت ملی‌پوشان شنا و شیرجه!

در روز دوم مسابقات شنا قهرمانی ردهای سنی آسیا ـ فیلیپین سامیار عبدلی در ۵۰ متر آزاد مدال طلا، محمد مهدی غلامی در ۲۰۰ متر پروانه نقره و مهرشاد افقری در ۱۰۰ متر پروانه برنز کسب کردند.

به گزارش ایسنا، در مرحله مقدماتی نخستین روز از مسابقات شنا رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا ملی پوشان شنای ایران موفق شدند در ۱۱ ماده جواز حضور در فینال را کسب کنند. آراد مهدی زاده شناگر جوان و مستعد ایران توانست در ماده ۵۰ متر قورباغه رده سنی ۱۷-۱۵ سال با ثبت زمان ۰۰:۲۹.۰۷ رکورد این ماده را بهبود بخشد، همچنین محمد مهدی غلامی نیز در ماده ۲۰۰ متر پروانه رده سنی ۱۳–۱۴ سال با ثبت زمان ۰۲:۰۸.۷۳ موفق به رکورد شکنی شد.

شنا

ابتدا در فینال روز دوم این مسابقات محمد قاسمی در ماده ۴۰۰ متر مختلط رده سنی ۱۵-۱۷ سال ۰۴:۳۵.۳۴ شنا کرد و موفق شد رکورد ملی این ماده را جابجا کند. قاسمی با این زمان پنجم شد. شنتیا نظری نیز در این در ماده ۵۰ متر قورباغه رده سنی ۱۳-۱۴ سال با ثبت زمان ۰۰:۳۰.۱۱ در جایگاه چهارم ایستاد و رکورد این ماده را بهبود بخشید.

اما سامیار عبدلی سریعترین شناگر ایران در ماده ۵۰ متر آزاد رده سنی بالای ۱۸ سال خوش درخشید. سامیار عبدلی رکورد دار این ماده در این در فینال این رقابت ها با ۰۰:۲۲.۸۳ موفق به کسب مدال طلا شد. عبدلی با دریافت این مدال دومین شناگر ایرانی است که موفق به کسب مدال طلای رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا شده است. پیش از این محمد علیرضایی در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ موفق به کسب مدال طلا شده بود.

محمد محدی غلامی شناگر شیرازی ایران نیز در ادامه روند درخشش خود موفق شد سومین مدال خود در این مسابقات را کسب کند. غلامی در ماده ۲۰۰ متر پروانه رده سنی ۱۳-۱۴ سال با زمان ۰۲:۰۵.۹۹ بر سکوی دوم ایستاد و بار دیگر رکورد این ماده را بهبود بخشید. غلامی در مقدماتی این ماده موفق به جابجایی رکورد این ماده شده بود.

در ماده ۱۰۰ متر پروانه رده سنی بالای ۱۸ سال نیز مهرشاد افقری سومین مدال کاروان شنای ایران را به نام خود ثبت کرد. افقری ۱۰۰ متر را در ۰۰:۵۳.۴۹ شنا کرد و در جایگاه سوم ایستاد.

شیرجه

در دومین روز از مسابقات شیرجه  نیز، سام واژیر و کیومرث اصلانی موفق به کسب مدال برنز شیرجه هماهنگ از سکو شدند.

دو ملی پوش شیرجه ایران، سام واژیر و کیومرث اصلانی که در روز نخست مسابقات، مدال نقره شیرجه هماهنگ از تخته سه متر را کسب کرده بودند یک بار دیگر موفق به کسب مدال در بخش شیرجه هماهنگ از سکو شدند و مدال برنز گرفتند.

شناگران و شیرجه‌روهای تیم‌ ملی ایران در روز نخست مسابقات رده‌های سنی قهرمانی آسیا در فیلیپین موفق شده بودند سه مدال نقره و سه مدال برنز کسب کنند و در روز دوم موفق شدند یک طلا، یک نقره و یک برنز به دست آورند تا مجموع مدال‌های ایران در این دوره از مسابقات تا کنون به یک طلا، چهار نقره و چهار برنز برسد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا