ورزشی

روز بدون طلای ایران در فیلیپین/ کسب ۲ نقره و یک برنز دیگر در شنا و شیرجه

ملی‌پوشان شنای ایران یک مدال نقره و یک مدال برنز و ملی‌پوش شیرجه ایران یک مدال برنز دیگر را در روز سوم مسابقات قهرمانی رده‌های سنی آسیا از آن خود کردند

به گزارش ایسنا، روز سوم مسابقات شنا قهرمانی رده‌های سنی آسیا در فیلیپین با کسب مدال نقره ۲۰۰ متر پروانه قاسمی و مدال برنز در ماده ۴ در ۱۰۰ متر مختلط تیمی در رده سنی بالای ۱۸ سال به پایان رسید و یک رکورد ملی و دو رکورد رده سنی جابه‌جا شد.

محمد قاسمی در ۲۰۰ متر پروانه ۱۵-۱۷ سال درخشید و هشتمین مدال کاروان شنای ایران را به ارمغان آورد. قاسمی ۲۰۰ متر را در مدت زمان ۰۲:۰۳.۴۶ شنا کرد و علاوه بر جابه‌جایی رکورد این رده سنی روی سکوی دوم این مسابقات ایستاد. با این نتیجه قاسمی مدال نقره ماده ۲۰۰ پروانه رده سنی ۱۵-۱۷ سال را از آن خود کرد.

در فینال ماده ۱۰۰ متر پروانه رده سنی ۱۳-۱۴ سال محمدمهدی غلامی و یاشار سلیمانی به آب زدند که غلامی با ثبت زمان ۰۰:۵۷.۴۲ رکورد این ماده را که صبح در مقدماتی جابجا کرده بود، بهبود بخشید و پنجم شد.

در آخرین ماده روز سوم این مسابقات تیم ۴ در ۱۰۰ متر مختلط رده سنی بالای ۱۸ سال ایران متشکل از مهرشاد افقری، سامیار عبدلی، متین سهران و ابوالفضل سام به آب زد. ملی‌پوشان شنای ایران در این ماده با ثبت زمان ۰۳.۴۵.۴۰ در جایگاه سوم قرار گرفتند و مدال برنز این رده سنی را کسب کردند. ملی‌پوشان ایران با ثبت این زمان رکورد ملی این ماده را نیز جابه‌جا کردند.

شیرجه

همچنین در سومین روز مسابقات شیرجه رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا نمایندگان شیرجه ایران در ماده‌های تخته یک متر انفرادی و ۱۰ متر انفرادی سکو با حریفان آسیایی خود به رقابت پرداختند.

سام واژیر در شیرجه ۱۰ متر انفرادی از سکو کار خود را آغاز کرد و پس از رقابتی جذاب و دیدنی خوش درخشید و چهارمین مدال کاروان شیرجه ایران را بر گردن آویخت و موفق به کسب مدال نقره شد. واژیر با کسب ۳۵۷.۳۰ امتیاز پس از نماینده چین بر سکوی دوم ایستاد.

شناگران و شیرجه‌روهای تیم‌ ملی ایران در روز نخست مسابقات رده‌های سنی قهرمانی آسیا در فیلیپین موفق شده بودند سه مدال نقره و سه مدال برنز کسب کنند و در روز دوم موفق شدند یک طلا، یک نقره و یک برنز به دست آورند تا مجموع مدال‌های ایران در این دوره از مسابقات تا کنون به یک طلا، چهار نقره و چهار برنز برسد و حال در روز سوم مسابقات موفق شدند یک مدال نقره و یک مدال برنز در شنا و یک مدال نقره در شیرجه کسب کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا