اخبار

پاسخ دندان شکن مردم ستمدیده به رژیم “فقها”

انتخابات نمایشی با کم‌ترین میزان مشارکت رای‌دهندگان که عمدتاً نیز از نیروهای سرکوبگر بودند پایان یافت. مشارکت رای‌دهندگان در انتخابات مجلس بسیار پائین بوده و طبق داده‌های رسانه‌های دولتی بیش از سه چهارم واجدین شرایط پای صندوق‌های رای نرفتند….

در جمهوری اسلامی ایران هر چهار سال یکبار از ستمکشان دعوت می شود تصمیم بگیرند کدام یک از نمایندگان طبقه ستمگر که مورد تایید شورای نگهبان هم باشد و آنان را بیشتر سرکوب کنند راهی مجلس شوند.
انتخابات دوازدهمین دور مجلس و خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفند (اول مارس) در میهن بلا دیده ما پایان یافت. طبق داده‌های رسانه‌های حکومتی با کم‌ترین میزان مشارکت رای‌دهندگان و با سخت ترین تحریم ها رو به رو بوده اند.
خبرگزاری دولتی ایرنا گزارش داده است که مشارکت مردم کردستان در انتخابات یک چهارم بوده است.
کاهش مشارکت مردم در انتخابات “هشدار به جناح های حاکم و ادامه اعتراض های مردمی است”
کاهش مشارکت رای‌دهندگان و عدم استقبال مردم از انتخابات،درستی ارزیابی احزاب و سازمان های سیاسی میهن ما را تائید کرد.
در این ارتباط، محمود صادقی نماینده دوره یازدهم مجلس در شبکه اکس (توییتر سابق) کاهش مشارکت در انتخابات را “هشدار بزرگی به حاکمیت و جناح‌ حاکم” دانسته است. صادقی همچنین نوشته است که در “دوره قبل که مشارکت ۴۲.۵ درصد اعلام شد [ که آمار ساختگی بود]گفتند علتش کرونا بوده، حالا رسیدن به زیر این نصاب برایشان یک پیروزی است!”
به گزارش دویچه وله فارسی،[از سوی دیگر] منتقدان حکومت مشارکت کمتر از یک چهارم شرکت‌کننده را پیروزی دانسته اند.
در انتخابات مجلس و خبرگان رهبری از ناظران بین‌المللی انتخابات نیز خبری نبود و راستی‌آزمایی داده‌های دولتی درباره این انتخابات نیز به دلیل عدم حضور این ناضران قابل پذیرش نیست. حکومت بجای پذیرش کاهش مشارکت مردم و ریزش آرا “فضاسازی‌های رسانه‌های بیگانه برای تحریم انتخابات” را طرح می‌کند. اما مردم با هشیاری تمام پاسخ شایسته ای داده و اعلام کردند که دیکتاتوری حاکم مبتنی بر نظریه‌های “اسلام سیاسی” قطعاً نمی تواند به خواست‌های حیاتی و مبرمی که دارند پسخ بدهد. ادامه و گسترش اعتصاب‌ها و اعتراض‌های جمعی زحمتکشان، مانند اعتصاب کارگران فولاد اهواز، همچون فولاد استاده اند و شعارهای محکم و روشن آنان در تحریم انتخابات و همچنین ادامۀ اعتراض های طیف گستردۀ زحمتکشان از بازنشستگان تا فرهنگیان و زنان و دانشجویان کشور همراه با شعار تحریم انتخابات فرمایشی گواه این واقعیت بود که اکنون مدتهاست اکثریت بزرگ مردم میهن ما از مجموعه ورشکسته حکومت جمهوری اسلامی از رهبری آن تا اصول گرایان و اصلاح طلبان حکومتی عبور کرده اند. راه‌حل مشکل تهدید داخلی و خارجی رها شدن از شر رژیم دیکتاتوری حاکم است. خوشبختانه بخش عمدۀ جامعه این واقعیت را درک کرده است و خواهان برچیده شدن بساط جمهوری اسلامی و حکومت ولایی است. به همین دلیل این رژیم اکنون در وضع نامتعادل برگشت‌ناپذیری قرار گرفته است.

واکنش‌ها به “اولین انتخابات بعد از سرکوب معترضان خیزش مردمی”

واکنش در رسانه‌های غربی به انتخابات ایران گسترده بود. در اغلب این گزارش‌ها به عدم حضور زنان و جوانان در این انتخابات اشاره می‌کنند و کاهش مشارکت را به عنوان نارضایتی مردم از حکومت ارزیابی کردند.
این رسانه‌ها در تحلیل عدم مشارکت مردم در انتخابات مجلس را ادامه اعتراضات مردمی در ایران تحلیل کردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا