زحمتکشان

چند خبر کارگری؛ خواست کارگران راه آهن شمال برای دریافت مابقی عیدی و معوقات قبل از پایان سال

کارگران پیمانکاری راه‌آهن شمال از مدیریت شرکت تراورس خواستند مابقی عیدی و سایر معوقات کارگران را بپردازد.

یکی از کارگران نگهداری راه‌آهن در تماس با خبرنگار ایلنا گفت: بابت مطالبات عرفی و مناسبتی سال جاری طلبکاریم و باتوجه به مخارج سنگین سال نو از راه‌آهن می‌خواهیم قبل از پایان سال، بدهی معوقه خود به همراه ۳۰ درصد باقیمانده عیدی و پاداش کارگران را پرداخت کند.

به گفته وی؛ هم اکنون بیش از هفت هزار کارگر نگهداری در خطوط ریلی سراسر کشور تحت مسئولیت شرکت تراورس مشغول کار هستند. کارگران همواره در روزهای پایانی سال نگران تامین نیازهای خانواده‌های خود برای نوروز هستند.

براساس گفته این کارگر؛ برخی کارفرمایان شرکتهای پیمانکاری راه آهن، پرداخت عیدی کارگران خود را به روزهای پایانی سال و حتی شب عید موکول می‌کنند که در این صورت کارگران با توجه افزایش سرسام آوار قیمت‌ها توان خرید را از دست می‌دهند.

این کارگر با بیان اینکه بهانه شرکتهای پیمانکاری برای پرداخت به موقع عیدی و سایر مطالبات معوقه کمبود منابع مالی در راه آهن است، افزود: ما کارگران علارغم اینکه به دلیل دریافت نکردن به موقع برخی مزایای مناسبتی دچار مشکلات معیشتی هستیم اما خواسته‌مان قبل از پایان سال، دریافت ۳۰ درصد باقی مانده عیدی است.

وی در ادامه بر لزوم پرداخت مطالبات عرفی و مناسبتی تا قبل از پایان سال جاری تاکید کرد و گفت: مدیریت شرکت تراورس در حد توان پرداخت مزایای مناسبتی و عرفی سال جاری کارگران پیمانکاری را به سال بعد موکول نکند تا علاوه بر جلوگیری از انباشته نشدن این مطالبات، کارگران بتوانند از این طریق بخشی از اقلام و مایحتاج مورد نیاز را تهیه کنند.

 

اعتراض کارگران نگهبان قطار شهری اهواز: ۱۲ ماه حقوق و ۱۴ ماه حق بیمه طلبکاریم

کارگران نگهبان پروژه متوقف شده قطار شهری اهواز به تعویق در پرداخت مطالبات مزدی خود، بیش از ۹ روز است که اعتراض می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دور جدید اعتراض کارگران نگهبان پروژه ساخت قطار شهری اهواز از پنجم اسفند ماه مقابل ساختمان استانداری، شهرداری و قطار شهری اهواز آغاز شده و امروز یکشنبه ۱۳ اسفند ماه مقابل ورودی کارگاه برگزار شد.

این کارگران به آنچه تاخیرهای طولانی در پرداخت معوقات مزدی خود می‌خوانند، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

آنها گفتند: حدود ۱۲ ماه دستمزد به همراه سنوات و ۱۴ ماه حق بیمه مربوط به سال گذشته و جاری برای ۱۱۳ کارگر نگهبان پروژه قطار شهری به تاخیر افتاده است لذا تصمیم گرفتیم بار دیگر دست به اعتراض بزنیم.

به گفته آن‌ها، طی یک هفته گذشته با پیگیری مستمر کارگران، یک ماه از مطالبات ۱۲ ماهه آن‌ها که مربوط به حقوق اردیبهشت ماه سال جاری می‌شود، پرداخت شده و در حال حاضر ۱۱ ماه دیگر از مطالبات باقی مانده است.

کارگران گفتند: باتوجه به اینکه اخیرا با رای قطعی مراجع قضایی، شرکت کیسون که از سال‌ها پیش مسئولیت اجرای پروژه قطار شهری اهواز را برعهده دارد به دلیل‌ عدم اجرای تعهدات مندرج در قرارداد با رعایت و اعمال موارد قانونی خلع ید شده است، کارگران از مسئولان انتظار دارند قبل از خروج پیمانکار به مطالبات خود برسند چراکه با خروج پیمانکار از مجموعه، دست کارگران برای وصول مطالباتشان خالی می‌ماند.

در این اعترض که بیش از ۹ روز تداوم داشته، کارگران خواستار پاسخگویی مسئولان دولتی، مدیرعامل قطار شهری اهواز و مدیریت شرکت پیمانکاری کیسون (مجری پروژه) در ارتباط با نابسامانی اوضاع هستند.

 

ادامه معوقات مزدی کارگران کمباین‌ سازی تبریز: شش ماه حقوق نگرفته‌ ایم، کسی پاسخگو نیست

جمعی از کارگران کارخانه کمباین‌سازی سهند تبریز از عدم پرداخت ۶ ماه دستمزد و عیدی انتقاد کردند.

جمعی از کارگران کمباین‌سازی سهند تبریز در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: باتوجه به اینکه کارگران کمباین‌سازی تبریز با احتساب اسفند ماه شش ماه حقوق معوقه طلب دارند و در تنگنای مالی هستند اما اقدامی از طرف مدیران کارخانه و مسئولان استانی برای حل مشکلات صورت نگرفته است.

یکی از کارگران کمباین‌سازی تبریز گفت: از شهریور حقوق نگرفتیم در حال حاضر چندین سال است تولید کمباین به حداقل ممکن کاهش یافته و کارفرما در یک قسمت از کارخانه با ۶۰ تا ۷۰ کارگر اقدام به تولید بلبرینگ می‌کند اما چون خبری از پرداخت حقوق نیست، هر ماه تعدادی از همکاران خودخواسته محل کارشان را ترک می‌کنند.

به گفته وی، تأخیر شش ماهه در پرداخت حقوق قانونی کارگران کارخانه کمباین‌سازی باعث شده که آن‌ها در شرایط سخت معیشتی قرار بگیرند، به‌طوری‌که کارگرانی که در کارخانه باقی مانده‌اند در تأمین مایحتاج روزانه خود ناتوانند.

وی افزود: بی‌پولی به اعتبار، منزلت و کرامت کارگران کمباین‌سازی ضربه‌های جبران‌ناپذیری وارد کرده است.

یکی دیگر از کارگر کمباین‌سازی نیز در ارتباط با مشکلات معیشتی خود گفت: در آستانه سال جدید توان خرید گوشت قرمز و مرغ را نداریم و بی‌پولی چنان به ما فشار آورده که روی رفتن به خانه را نداریم.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود که آن‌ها در شرایط کنونی ترجیح می‌دهند در خارج از ساعات کاری، راه دیگری برای تامین معاش خود پیدا کنند.

یکی از کارگران کمباین‌سازی گفت: می‌دانیم انجام کارهای خدماتی همانند کار در منازل و پیک موتوری و موسسات کرایه خودرو هیچ آینده شغلی ندارد، اما وقتی مزدی داده می‌شود ناچاریم مخارج‌مان را به هر نحو ممکن تامین کنیم.

او گفت: افرادی که از چندین سال پیش به عنوان سرمایه‌گذار وارد کارخانه کمباین‌سازی تبریز شده‌اند نه تنها سرمایه و آورده مالی از خود نداشتند بلکه به مرور با فروختن تجهیزات و ماشین الات، مجموعه بزرگ کمباین‌سازی آن را به گل نشاندند و مجموعه‌ای که خود (بلبرینگ سازی) در دل کمباین‌سازی شکل داده‌اند نیز به حال روز کمباین‌سازی دچار شده است.

این کارگر به نیابت از سایر همکاران خود درخواست مداخله مسئولان و رسیدگی به مشکلات کارخانه را مطرح کرد و افزود: پس از گذشت سال‌ها از مشکلاتی که برای کارخانه کمباین‌سازی ایجاد شده، برای چندمین بار از مسئولان کشوری می‌خواهیم به مساله بلاتکلیفی کارخانه کمباین‌سازی و معوقات مزدی کارگران ورود کنند.

گفتنی است کمباین‌سازی تبریز (شرکت توسعه صنعت آذربایجان) در زمینه تولید کمباین‌های کشاورزی، ساندویچ‌های پانل و انواع کانکس در جاده تبریز به آذر شهر (جاده پتروشیمی) فعالیت دارد. این شرکت پیش از سال ۹۰ حدود ۵۰۰ کارگر شاغل داشت اما در حال حاضر شمار کارگران باقیمانده آن به حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر کاهش یافته است.

 

آتش‌سوزی در کارخانه کارتن‌سازی منطقه تهران پارس

شب گذشته یک کارخانه کارتن‌ و مقواسازی در منطقه تهران پارس آتش گرفت.

یک منبع کارگری در شرق تهران به خبرنگار ایلنا گفت: حوالی ساعت ۲۳:۵۳ شب گذشته (۱۲ اسفند ماه) یک مورد آتش‌سوزی در یک واحد کارتن‌ و مقواسازی به وسعت ۳۵۰ متر در خیابان احسان تهران پارس رخ داد و در پی آن همه افراد و کارگران حاضر در این کارگاه از محوطه خارج شدند.

طبق گزارش وی؛ با اعلام خبر آتش‌ سوزی بلافاصله آتش نشانان در محل حاضر شدند و عملیات اطفاء حریق را شروع کردند اما به دلیل حجم مواد اشتعال‌زا کارتن و مقوا این آتش سوزی بیش از سه ساعت ادامه داشت.

این کارگر با بیان اینکه خوشبختانه تلفاتی از این حادثه گزارش نشده است، افزود: علت وقوع آتش سوزی در دست بررسی است و برآورد میزان خسارت وارده پس از اطفای حریق ارزیابی می‌شود.

 

مصدومیت یک کارگر با سقوط از ارتفاع داربست

یک کارگر ۳۷ساله حین انجام کار در یک پروژه تولیدی در شهرک صنعتی راوند کاشان بر اثر سقوط از ارتفاع داربست مصدوم شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شامگاه روز گذشته (شنبه ۱۲ اسفند ماه) یک کارگر حین کار در یک پروژه تولیدی در شهرک صنعتی راوند کاشان از ارتفاع داربست سقوط کرد و با برخورد به لوله‌های داربست در فاصله ۱۴ متری از سطح زمین معلق ماند.

حادثه سقوط یک کارگر از ارتفاع شامگاه روز گذشته (شنبه ۱۲ اسفند ماه) در یک پروژه تولیدی در شهرک صنعتی راوند کاشان در حالی به وقوع پیوست که وی پس از سقوط از ارتفاع داربست به دلیل بستن طناب به کمر با برخورد با لوله‌های داربستی در ارتفاع ۱۴ متری از سطح زمین آویزان می‌شود.

بر اساس این گزارش، عوامل امداد و نجات شهر کاشان این کارگر را که دچار مصدومیت شده بود، از ارتفاع به سطح زمین منتقل کرده و برای مداوا به بیمارستان تحویل دادند.

 

اعتراضات مزدی کارکنان آمازون مقابل منزل «جف بزوس»: کاخ جف محصول رنج ماست!

تظاهرات ضد آمازون در حالی که کارگران در جمعه بازار انبارهای شعب فروشگاه آنلاین آمازون را بستند، ادامه یافته و تا مقابل منزل مالک این شرکت ادامه داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از روزنامه نیویورک دیلی نیوز، کارگران اروپایی انبارهای شرکت آمازون پس از عدم افزایش مبلغ اضافه کار تشویقی روزکاری ویژه «جمعه بازار» این شرکت که فشار کاری بسیار بالایی دارد، به اعتصاب و تحصن سراسری دست زدند.

تظاهرات ضد آمازون در حالی که کارگران در جمعه بازار انبارهای شعب فروشگاه آنلاین آمازون را بستند، ادامه یافته و تا مقابل منزل مالک این شرکت (جف بزوس) این راهپیمایی ادامه داشت.

صدها تظاهرکننده در آمریکا در مقابل منزل این ابر میلیاردر (که جزء سه نفر ثروتمند اول جهان است) در منطقه اعیان‌نشین فلاتیرون این کشور تجمع کرده و علیه جف بزوس شروع به سردادن شعار کردند. تظاهرکنندگان شعار می‌دادند: «از آلاباما تا نیویورک، شعار ما مرگ بر جف بزوس است!» و در مقابل ویلای مجلل او اعلام کردند: «کاخ جف محصول رنج ماست!».

سازمان دهندگان کمپین افزایش حقوق کارکنان و انبارداران آمازون با هشتگ #MakeAmazonPay در فضای مجازی فراخوان تجمع دادند که در پی آن هزاران کارگر در ۹ مرکز توزیع در آلمان، بریتانیا، آمریکا و فرانسه با این فراخوان دست از کار کشیدند. کارگران معترض در شعبه هندوستان آمازون نیز در هند (مقابل دفتر شهر بمبئی) راهپیمایی کردند.

اتحادیه نوپای کارکنان آمازون -که مثل تشکل‌های شرکت گوگل و استارباکس با مانع‌تراشی مواجه و پس از سال‌ها کشمکش حقوقی تاسیس شد- شرکت آمازون را به اقدامات بیشتری در ۳۰ کشور جهان تهدید کرده است. اما هیچ گزارش فوری از اعتصاب یا اختلال در تحویل در ایالات متحده آمریکا از روز جاری (یکشنبه) وجود ندارد.

رهبران معترضان در یک وب‌سایت گفتند: «آمازون به جای حمایت از کارگران و انسان‌ها و مشتریان، تا آخرین قطره خون افراد را برای کسب یک دلار سود بیشتر می‌مکد».

آمازون اصرار دارد که به‌عنوان بزرگترین غول حوزه فروش آنلاین کالا، دستمزد منصفانه‌ای را به نیروهای خود پرداخت می‌کند. شرکت تضمین داده است که اعتراضات بر مشتریان تأثیری نخواهد گذاشت.

آمازون در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «در حالی که ما در هیچ زمینه‌ای کامل نیستیم، اما نقش و تأثیر خود را بسیار جدی می‌گیریم».

کارگران و کارکنان آمازون اما جسته و گریخته در مصاحبه‌هایی ادعاهای شرکت را صرفاً «تبلیغات تکراری» می‌خوانند.

 

نگرانی نسبت به مذاکرات مزدی؛ اخراجِ «علی خدایی» غیرقانونی‌ست

در میانه‌ی امسال، اعضای کارگری چند بار درخواست برگزاری نشست برای ترمیم مزد داشتند اما وزارت کار به این درخواست هیچ توجهی نکرد! این رفتار یک قانون‌گریزی محض بود؛ حالا چطور یک شبه آن‌چنان قانون‌شناس شده‌اند که یک عضو کارگری را به دلیل غیبت معترضانه اخراج می‌کنند و نامه محرمانه می‌زنند که فلانی دیگر نباید در نشست‌ها حاضر شود؟!

به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزهای آخر بهمن ماه، یک نامه محرمانه از سوی وزارت کار خطاب به کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور صادر شد که در آن آمده بود «علی خدایی، عضو کارگری شورایعالی کار، دیگر نمی‌تواند در نشست‌های این شورا حاضر شود چون دوبار غیبت داشته است آنهم غیبت‌های غیرموجه».

این نامه‌ی آمرانه با انتقاد کارگران و فعالان کارگری کشور مواجه شد و در نهایت، عصر روز چهارشنبه دهم اسفندماه، سید صولت مرتضوی (وزیر تعاون، کار، و رفاه اجتماعی) با اشاره به موضوع اخراج علی خدایی، از اعضای اصلی کارگری شورایعالی کار، نسبت به امکان بازگشت این عضو شورا ابراز بی‌اطلاعی کرد.

وی با بیان اینکه این موارد باید از طریق معاون روابط کار پیگیری شود، در پاسخ به سوالی درباره عدم حضور و امکان بازگشت علی خدایی به شورا گفت: از اینکه تکلیف ایشان چه می‌شود بی‌اطلاع هستم.

مرتضوی در پاسخ به این سوال که «جلسات بررسی و تعیین سبد حداقل معیشت از چه زمانی شروع می‌شود» گفت: جلسات برای تعیین سبد حداقل معیشت از هفته‌های گذشته شروع شده است و بزودی به نتیجه می‌رسد.

احسان سهرابی (فعال کارگری) در انتقاد از این اظهارات به ایلنا گفت: جای تاسف دارد که وزارت کار با دو غیبت مستمر اقدام به حذف نماینده دغدغه‌مند شورایعالی کار و نائب رییس کانون عالی شوراهای اسلامی کار نموده آنهم به دلیل اینکه این نماینده به بی‌توجهی وزارت کار نسبت به درخواست نمایندگان کارگری شورایعالی کار مبنی بر ترمیم دستمزد ۱۴۰۲ اعتراض کرده است؛ یادمان نرفته که اعضای کارگری شورایعالی کار دو بار در تابستان امسال درخواست برگزاری جلسه فوق‌العاده برای ترمیم مزد کردند اما وزارت کار به روی خودش نیاورد! هیچ جلسه‌ای با موضوع ترمیم مزد برگزار نشد.

او افزود: نه تنها به این درخواست‌های قانونی توجهی نشد بلکه در نشست‌های اخیر شورایعالی کار، موضوع ضد کارگریِ «مزد منطقه‌ای» را علیرغم مخالفت جمعی کارگران کشور با این موضوع در دستور کار اصلی نشست قرار دادند!

سهرابی با بیان اینکه «باید از وزیر کار پرسید آیا اخراج عضو کارگری شورایعالی کار توسط وزارت کار امری قانونی‌ست یا یک برخورد فرمایشی و غیرقانونی» اضافه کرد: نکته دیگر که جای تامل بسیار دارد این است که آقای وزیر از این ماجرا  اظهار بی‌اطلاعیِ کامل می‌کند و مدعی است که «من خبر ندارم»؛ باید گفت این بی‌خبریِ جناب وزیر نسبت به موضوعاتی در این سطح از اهمیت، جای انتقاد و تاسف بسیار دارد.

به گفته این فعال کارگری، بی‌اعتنایی وزارت کار و دولت به موضوع افزایش دستمزد کارگران و این برخورد یک‌جانبه، امیدی به پایان خوش مذاکرات مزدی ۱۴۰۳ باقی نگذاشته و به نظر می‌رسد که امسال قرار است دولت در جریان تعیین افزایش دستمزد، فعال مایشاء و تصمیم‌گیرنده‌ی محض و منفرد باشد.

حسین حبیبی نیز در انتقاد از برخورد وزارت کار و شخص وزیر به ایلنا گفت: فلسفه تشکیل شورایعالی کار، برقراری سه‌جانبه‌گرایی است و ماده ۱۶۷ قانون کار نیز در این رابطه می‌گوید جلسات شورایعالی کار با۷ نفر رسمیت می‌یابد؛ پس بنا بر متن این ماده قانونی، اصل بر این است که در هر جلسه دو نفر ممکن است غیبت داشته باشند. لذا غیبت غیرموجه معنایی ندارد که به بهانه‌ی آن، یک عضو کارگریِ شورا را اخراج کنند.

وی افزود: اگر بپذیریم غیبت‌ها مجاز است، برخورد وزارت کار معنایی جز تخلف ندارد و به این نتیجه می‌رسیم که قصد دارند با استفاده ابزاری از حربه‌ی «غیبت موجه»، شرکای اجتماعی را زیر فشار بگذارند. آقای خدایی به عدم برگزاری جلسات یا بی‌اعتنایی نسبت به ترمیم مزد، معترض بوده و به نشانه اعتراض در جلسات شرکت نکرده، این یک رویکرد کاملاً قانونی و درست است؛ اعضای کارگری می‌توانند به نشانه اعتراض در جلسات شورایعالی کار شرکت نکنند یا جلسات را ترک کنند تا از حد نصاب بیفتد و تصمیم‌گیری ممکن نباشد. اگر اعضای کارگری به نشانه اعتراض جلسه را ترک کنند، وزیر کار می‌خواهد همه را اخراج کند؟!

به گفته حبیبی، در آیین‌نامه ماده ۱۶۷ قانون کار هیچ اشاره‌ای به اختیار داشتن یا محق بودن وزارت کار یا وزیر کار برای تعیین غیرموجه بودن غیبت یک عضو شورایعالی کار نشده، و اگر بنا بر تشخیص این امر هم باشد، وظیفه‌ی آن برعهده‌ی شورایعالی کار است نه شخص وزیر کار؛ وزیر کار فقط مجری جلسات است.

این فعال کارگری اضافه می‌کند: ادعای وزیر کار مبنی بر اینکه از بازگشت آقای خدایی خبر ندارم، چندان واقعیت ندارد و بیشتر به یک رفتار سیاسی شبیه است. اما بهتر است بدانند که کارگران به این برخوردها به شدت معترضند و رویکرد آمرانه را نمی‌پذیرند.

حبیبی از «عدم برگزاری جلسات فوق‌العاده ترمیم مزد در میانه سال» به عنوان یک تخلف آشکار دیگر از سوی وزارت کار نام برد و گفت: به استناد ماده ۱۶۸ قانون کار، وقتی سه عضو شورا درخواست برگزاری جلسه فوق‌العاده داشته باشند، این نشست باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن برگزار شود؛ در میانه‌ی امسال، اعضای کارگری چند بار درخواست برگزاری نشست برای ترمیم مزد داشتند اما وزارت کار به این درخواست هیچ توجهی نکرد! این رفتار یک قانون‌گریزی محض بود؛ حالا چطور یک شبه آن‌چنان قانون‌شناس شده‌اند که یک عضو کارگری را به دلیل غیبت معترضانه اخراج می‌کنند و نامه محرمانه می‌زنند که فلانی دیگر نباید در نشست‌ها حاضر شود؟!

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا