اخبارچرخان

شکست مفتضحانه نمایش رسوای “انتخابات” فرمایشی

مجلس دوازدهم آرایشی مشابه مجلس یازدهم خواهد داشت.بدون کمترین تردید بدتر و  شاید اندکی تندروتر که از سوی علی خامنه ای و بیت رهبری اش به عنوان فرامینی ارائه خواهد شد. جمهوری اسلامی حالا انتخابی در تراز عملکردش در حوزه‌های دیگر را هم برگزار کرده است و به نظر نمی‌رسد پشت کردن توده های کار و زحمت  به صندوق ها  هم برایش دغدغه باشد….

شکست قاطع نمایش فرمایشی  , “انتخابات” ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۲، با تحریم گستردۀ ده‌ها میلیون از شهروندان و همهٔ نیروهای مترقی و آزادی‌خواه کشور، گامی مهم در راه مبارزۀ مشترک برای پایان دادن به رژیم فاسد و استبدادی ولایت فقیه و حرکت به سمت فراهم کردن شرایط به‌منظور استقرار حکومتی ملی و دموکراتیک در میهن‌مان بود. این کار ستودنی ماندگار در تاریخ میهن مان ایران و هوشیاری مردم ستمدیده و اعلان «نه» قاطع به حکومت استبدادی و ضدمردمی حاکم و شکست نمایش رسوایِ «انتخابات» فرمایشی و تاثیر آن در منطقه و جهان ستون فقرات حکومت اسلامی را لرزانده و پایه های آن راسست کرده است.
به گزارش سایت  زمانه، تابستان ۱۳۹۸، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در جمع گروهی از بسیجی‌ها گفت که راه برطرف شدن «غصه دل شما» که «غصه من هم هست» تشکیل سازوکارهای «جوان و حزب‌اللهی» در تشکیلات نظام است. تشکیل مجلس یازدهم که رهبر جمهوری اسلامی آن را «انقلابی» و «امیدبخش» خواند چند ماه پس از همین سخنرانی در انتخابات اسفند ماه همان سال و پس از کشتار آبان ۹۸ انجام شد. مأموریت مشترک نهادهای امنیتی و شورای نگهبان برای رفع غصه‌های رهبری چندان به ثمر نه نشست . چهار سال پس از آن و با تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی مطلوب خامنه‌ای، ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ نسخه دوم مجلس انقلابی هم با همان سازوکار انتخابات ۹۸، به‌رغم همه تلاش‌های مذبوحانه، تکلیف کردن‌ها، و نصحیت های التماس گونه خامنه ای و دیگر سران رژیم برای برگزاری یک “انتخابات پرشور”، حتی بر اساس آمارهای رسمی و تقلبی وزارت کشور دولت رئیسی، عملیاتی شد.
بیش از سی‌و‌پنج میلیون از هم‌میهنان‌مان (از ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر واجد شرایط اخذ و رأی ) در حرکت اعتراضی‌ای عیان، حاضر نشدند پای صندوق‌های رأی بروند و در بسیاری از شهرهای کشور تعداد آرای باطله ریخته شده به صندوق‌های رأی از شمار آرای نمایندهٔ اول و پیروز آن شهر بیشتر است. بر اساس اطلاعیۀ “ستاد انتخابات” وزارت کشور، انتخابات مجلس در ۱۵ استان کشور به دُور دوم کشیده شده است.
آنچه تاکنون از نتایج انتخابات ۱۱ اسفند منتشر شده است نشان می‌دهد که مجلس دوازدهم حزب‌اللهی‌تر از مجلس پیشین خواهد بود. به همان نسبت مشارکت در انتخابات این مجلس هم پایین‌تر بوده است.
با این وجود، ستاد انتخابات کشور آمار آرای صحیح در تهران را تنها یک میلیون و ۵۰۰ هزار رأی اعلام کرده است. تطبیق آمار ایرنا با اطلاعیه ستاد انتخابات کشور، یک میلیون و ۲۰۰ هزار رأی باطله تنها در تهران وجود داشته است. و چیزهایی روی برگه رأیشان نوشته‌اند خلاف نظر حکومت اسلامی است و قطعاً در خواهان بر چیدن بساط رژیم بوده است که ارتباطی با اسامی کاندیداها نداشته است.
مردم میهن ما قهرمانانه در مقابل استبداد دینی استاده اند. در روز جمعه ۱۱ اسفند خلوتی حوزه‌های رأی‌گیری در سراسر کشور را به نمایش گذاشتند.
حزب ها و سازمان های سیاسی و دیگر شخصیت های سیاسی در داخل و خارج کشور که یا منتقد جمهوری اسلامی هستند یا مخالف آن این آمار هایj اعلام شده از سوی دولت را هم جعلی می‌دانند. حتی گروهی از کاربران وابسته به طیف اصولگرا در شبکه‌های اجتماعی هم می‌گویند که میزان آرای باطله در این انتخابات به حدی بالا است که «نظام باید فکری بکند». چه فکری؟ مشخص نیست.
بیشترین رأی در تهران برای محمود نبویان، چهره وابسته به گروه پایداری و ائتلاف علی اکبر رائفی‌پور است که ۵۹۷ هزار رأی به دست آورده است. مجری تلویزیونی همین جریان یعنی امیرحسین ثابتی هم ۴۸۰ هزار رأی آورده و در جایگاه دوم است. حمید رسایی، از دو چهره اصلی گروه شریان که ابتکار انتخاباتی دولت ابراهیم رئیسی در پیوند با طیف‌های بسیار تندرو اصولگرا بود هم در رتبه سوم تعیین می کنند. محمدباقر قالیباف، رئیس جنجالی مجلس تنها ۴۴۰ هزار رأی به نامش نوشته اند و در جایگاه چهارم به نمایش گذاشته اند. او هنوز هم جدی‌ترین گزینه ریاست بر مجلس آینده است هرچند همان سه نفری که در تهران بیش از او رأی آورده‌اند در ائتلاف با گروه‌های دیگر اصولگرا به دنبال به زیر کشیدنش هستند و به نظر می‌رسد از هیچ تلاشی برای تحقق این هدف فروگذار نخواهند کرد. البته مگر آنکه با اشاره‌ای از” بیت علی خامنه‌ای” ساکت شوند.
محمدباقر قالیباف که سرلیست شورای ائتلاف به پدرخواندگی غلامعلی حداد عادل بود در شهرهای بزرگ نتوانست چهره‌های اصلی‌اش را به مجلس برساند. امید تیم قالیباف در مجلس آن است که دسترسی حداد عادل به اندرونی بیت خامنه‌ای و البته رابطه رئیس کنونی مجلس با علی خامنه‌ای بتواند افسار رقبای هم‌جریانی‌شان را اندکی بکشد.
در انتخابات مجلس خبرگان رهبری هم وضعیت مشابه مجلس شورای اسلامی بود. مهم‌ترین نکته رأی نیاوردن صادق آملی لاریجانی در مازندران بود که زمانی از گزینه‌های رهبری پس از مرگ خامنه‌ای محسوب می‌شد. این رأی نیاوردن در مازندران به نظر می‌رسد بخت او را برای قرار داشتن در فهرست جانشین‌ها برای همیشه صفر خواهد کرد.
احمد علم‌الهدی، نماینده جنجالی رهبر جمهوری اسلامی در مشهد هم در انتخابات این شهر جایگاهی بهتر از صادق آملی لاریجانینداشت . دامادش که اکنون رئیس‌ جمهوری نظام ولایی است اما در خراسان جنوبی در رقابت با کاندیدایی که دقیقه ۹۰ حوزه انتخابیه‌اش را به این استان تغییر داد، از صندوق بیرون آوردند.
اکنون مدت‌هاست که رژیم ضدمردمی، جنایتکار، و فاسد ولایت فقیه مشروعیت حکومت کردن در میهن‌مان را از دست داده است و تنها با ابزار سرکوب خشن و خونین اعتراض‌های مردمی به حیات خود ادامه می‌دهد. بر پایهٔ این واقعیت است که مردم ستمدیده میهن ما به ویژه طبقهٔ کارگر و دیگر زحمتکشان جامعه در کارزار “نه” قاطع به حکومت استبدادی و درنتیجه به‌شکست کشاندن انتخابات فرمایشی ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۲ نقشی مؤثر و چشمگیر داشتند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا