حقوق بشر

صدور حکم ۱۱ سال حبس برای مهرزاد موسوی نویسنده و پژوهشگر اهل شیراز

مهرزاد موسوی، نویسنده و پژوهشگر اهل شیراز، از پنج ماه پیش توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت و در خلال این مدت، به ١١ سال زندان محکوم شده است و علی‌رغم شرایط وخیم جسمانی در زندان عادل‌آباد شیراز دوران محکومیت خود را سپری می‌کند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، مهرزاد موسوی، نویسنده روز چهارشنبه ١٠ آبان ماه ١۴٠٢ (١ نوامبر ٢٠٢٣)، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود واقع در شهر شیراز با توسط به خشونر بازداشت شد.

دی ماه ١۴٠٢، مهرزاد موسوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به اتهامات “عضویت در جریانات اپوزیسیون مخالف حکومت” و “اجتماع و تبانی”، هریک به پنج سال و در خصوص اتهام “تبلیغ علیه حکومت” به یک سال و در مجموع، به ١١ سال حبس تعزیری محکوم شد.

همچنین، این نویسنده به عنوان مجازت تکمیلی به منع خروج از کشور، ابطال گذرنامه، منع فعالیت در فضای مجازی و تبعید به بردسیر کرمان، هریک به مدت دو سال محکوم شده است.

مهرزاد موسوی در حال حاضر در زندان عادل‌آباد شیراز پنجمین ماه حبس خود را سپری می‌کند و به دلیل بیماری و وضعیت تغذیه، در شرایط جسمی نامساعدی به سر می‌برد.

قابل ذکر است که، مهرزاد موسوی نویسنده کتاب‌هایی همچون “ایران در دو یورش” و “جستاری در پیشینه هنر هخامنشی” است و در زمینه تاریخی و فرهنگی سابقه پژوهش‌ دارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا