حقوق بشرزنان

محروم از درمان؛ گزارشی از آخرین وضعیت راحله راحمی پور در زندان اوین

راحله راحمی پور، فعال مدنی که دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری میکند، علیرغم حال نامساعد جسمی به دلیل عدم رعایت حجاب از رسیدگی مناسب پزشکی و اعزام به بیمارستان محروم مانده است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این فعال مدنی ضمن تایید این خبر گفت: “خانم راحمی پور از بیماری های متعدد جسمی از جمله تومور مغزی رنج میبرد و نیازمند درمان تخصصی است، اما مسئولین زندان به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری توسط این فعال مدنی، از اعزام وی به مراکز درمانی خارج از زندان جلوگیری میکنند.”

بر اساس گزارشاتی که به دست هرانا رسیده است، اخیرا راحله راحمی پور از ملاقات با خانواده نیز محروم شده است.

خانم راحمی پور اوایل بهمن ماه سال گذشته، در پی حال نامناسب جسمانی به بیمارستان منتقل و پس از دو روز و انجام آنژیوگرافی قلب به زندان بازگردانده شد.

این فعال مدنی در تاریخ ۲۱ آبان ۹۸ به همراه ژیلا کرم زاده مکوندی توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. چندی بعد خانم راحمی پور موقتا از زندان آزاد شد.

این فعال مدنی به همراه دیگر متهم پرونده توسط شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین تحت عناوین “اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی در تاریخ ۲۷ خردادماه سال ۹۹ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

وی در نهایتا توسط دادگاه مذکور به شش سال حبس محکوم شد. خانم راحمی پور اواخر آبان ماه ۱۴۰۲، پس از حضور در دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا