جوانان

“هر دم از این باغ بری می‌رسد تازه‌تر از تازه‌تری می‌رسد”

حمله هوایی اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق، اسامی هفت کشته اعلام شد….

تصاویر منتشر شده  در رسانه ها و گروه های اجتماعی  نشان می‌دهد در پی حمله اسرائیل ساختمان مجاور سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران تخریب شده است.

به گزارش گروه سیاست خارجی ایرنا؛ ساختمان کنسولگری ایران در دمشق به طور کامل تخریب شده و خودروهای مقابل آن نیز خسارت دیده است. در این حمله تعدادی کشته یا زخمی شده اند اما هنوز منابع رسمی سوریه آن را تایید نکرده‌اند.

علی هاشم خبرنگار الجزیره انگلیسی در توییتر خود نوشته ساختمانی که مورد هدف اسرائیل قرار گرفته بین سفارت ایران و سفارت کانادا واقع شده است. او با اشاره به ریسک آسیب زدن به سفارت کانادا در جریان حمله گفته: از نظر اسرائیل اقدام به چنین حمله‌ای احتمالا برای یک هدف مهم بوده است.

خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین نوشت که سردار محمدرضا زاهدی از فرماندهان سپاه قدس در حمله هوایی ساعتی پیش اسرائیل به دمشق کشته شده است.

برخی منابع مدعی شدند ۵ نفر در این حمله کشته شده اند، هنوز هیچ آمار رسمی از خسارت و تلفات این حمله منتشر نشده است.

آی٢۴ اسرائیل در گزارشی مدعی شده اسرائیل در این حمله یک نشست بین مقامات ارشد منطقه ای را هدف قرار داده است.

سردار محمدرضا زاهدی (معروف به حسن مهدوی) یکی از کشته شدگان متولد ۱۱ آبان ۱۳۳۹ در اصفهان، در سال ۱۳۵۹ به سپاه پاسداران پیوست و در طول جنگ با عراق از فرماندهان میانی سپاه بود و فرماندهی تیپ ۴۴ قمر بنی‌هاشم را از ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۵ برعهده داشت.

وی در فاصله سالهای ۱۳۶۵ تا ۱۳۷۰ فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین بود.

سردار زاهدی در فاصله سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران بود.

وی از ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۵ با حفظ سمت فرمانده قرارگاه ثارالله نیز شد و از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸ معاونت عملیات سپاه پاسداران را هم برعهده داشت.

سردار زاهدی از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۵ در نیروی قدس فعالیت می‌کرد و فرمانده سپاه سوریه و لبنان بود.

روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای اسامی هفت نفر از کشته شدگان این حمله را اعلام کرد. سپاه این پنج نفر را «سرداران رشید مدافع حرم «سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی» از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه» و ۵ تن از افسران سپاه به نام های حسین امان اللهی؛ سید مهدی جلالتی؛ محسن صداقت؛ علی آقا بابایی و علی صالحی روزبهانی اعلام کرده است.

اسرائیل که در طول جنگ شش ماهه غزه بارها به مواضع ایران در سوریه حمله کرده است، از اظهار نظر در مورد این حادثه خودداری کرده است.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: ما در مورد گزارش های رسانه های خارجی اظهار نظر نمی کنیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا