گوناگون

سعید مدنی را بدون اطلاع قبلی به زندان دماوند تبعید کردند

سعید مدنی، جامعه شناس و فعال سیاسی که در حال گذراندن ۹ سال محکومیت خود در زندان اوین است، سه‌شنبه ۱۴ فروردین به زندان دماوند، واقع در استان تهران تبعید شد….

به‌گزارش خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا)، محمود بهزادی‌راد، وکیل سعید مدنی در این‌باره گفت: «امروز (سه‌شنبه) با آقای مدنی ملاقات داشتم و امروز صبح از طرف زندان به ایشان گفتند احتمالاً به یک زندان دیگر انتقال پیدا می‌کند و سپس به من گفتند فعلاً منتفی شده است. اما خبردار شدیم که به زندان دماوند منتقل شده‌اند.» بهزادی‌راد افزود: «انتقال زندانی باید براساس حکم تبعید از محلی که محل جرم یا زندگی‌اش بوده صورت گیرد یا به درخواست خود زندانی برای انتقال به نزدیک‌ترین محل سکونت‌شان باشد. ولی آقای مدنی درخواست انتقال و یا حکم تبعید نداشته است و ما نمی‌دانیم با چه مجوزی به یک زندان دیگر منتقل‌شان کرده‌اند.»
وکیل سعید مدنی گفت موکلش صبح سه‌شنبه هنگام ملاقات از این موضوع اطلاعی نداشت و این برخلاف آیین‌نامه زندان‌ها است. سعید مدنی نخستین بار در سال ۱۳۷۱ و در پی انتشار مطالب انتقادی‌اش در نشریه «ایران فردا» بازداشت شد و پس از آن نیز بارها زندانی شده و در جریان اعتراضات سال ۱۳۸۸ موسوم به جنبش سبز شش سال حبس در زندان اوین و زندان رجائی‌شهر کرج و دو سال تبعید به بندر عباس را نیز پشت سر گذاشته است. او در سال ۱۴۰۱ به‌دلیل فعالیت‌های سیاسی و مدنی و همچنین پژوهش و نگارش کتاب‌هایی درباره جنبش‌های اجتماعی بازداشت و به ۹ سال زندان محکوم شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا