اجتماعی

کدام روش‌ها برای مبارزه با تغییرات اقلیمی مهم هستند؟

اکنون راه‌حل‌های اقلیمی مبتنی بر طبیعت بیش از هر زمان دیگری حیاتی هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از ارث، راه‌حل‌های مبتنی بر طبیعت در مبارزه با تغییرات اقلیمی بسیار مهم هستند و بوم‌شناسان، دانشمندان و کارشناسان ایالات‌متحده برای بهبود آنها گرد هم می‌آیند.

کارشناسان با بهره‌گیری از دانش گسترده خود در علوم آب‌وهوا و اکوسیستم، توصیه‌های کلیدی را ارائه کرده‌اند. هدف این پیشنهادها ایجاد مبنای علمی قوی برای راه‌حل‌های آب‌وهوایی مبتنی بر طبیعت با تمرکز بر عرضه مؤثر آن‌ها در سراسر کشور است.

راهبردها شامل حفاظت از جنگل‌ها و تالاب‌ها، بهبود مدیریت زمین و احیای اکوسیستم‌هاست. این راهبردها برای افزایش حذف دی‌اکسیدکربن از جو و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای ضروری هستند.

در نتیجه، این راه‌حل‌ها بسیار مهم هستند و اجرای موفقیت‌آمیز آنها می‌تواند برای تحقق اهداف جهانی کاهش گازهای گلخانه‌ای و جلوگیری از بی‌ثباتی بیشتر آب‌وهوا حائز اهمیت باشند، بنابراین، نیاز مبرمی به رویکردی قوی‌تر و مبتنی بر شواهد برای راه‌حل‌های اقلیمی مبتنی بر طبیعت وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که استقرار آنها مؤثر و از نظر علمی معتبر است.

برای مثال، تلاش‌های احیای جنگل و جنگل‌کاری شامل کاشت درختان و جذب دی‌اکسیدکربن است. این تلاش‌ها راهی ساده برای جذب مقادیر قابل‌توجهی کربن در طول زمان است. به‌طور مشابه، احیای تالاب‌ها می‌تواند کربن را جذب کند، در حالی که زیستگاه حیاتی برای حیات وحش و سیستم‌های تصفیه آب طبیعی فراهم می‌کند.

شیوه‌های کشاورزی مختلف جنبه دیگری از راه‌حل‌های مبتنی بر طبیعت، بر بهبود انعطاف‌پذیری و ظرفیت ذخیره‌سازی کربن زمین‌های کشاورزی تمرکز دارد. این روش‌ها نه تنها سلامت و بهره‌وری خاک، بلکه میزان کربنی را که خاک می‌تواند نگه دارد نیز افزایش می‌دهد.

طرح‌های سبز شهری، ازجمله ایجاد پارک‌ها، بام‌های سبز و جنگل‌های شهری، به کاهش دمای شهری، بهبود کیفیت هوا و افزایش تنوع زیستی شهری کمک می‌کنند.

راه‌حل‌های اقلیمی مبتنی بر طبیعت به‌طور فزاینده‌ای به دلیل پتانسیل آنها برای تأمین بخش قابل‌توجهی از حذف دی‌اکسیدکربن مورد نیاز برای برآورده کردن اهداف آب‌وهوایی جهانی شناخته شده است.

با این حال، اجرای آنها باید به دقت مدیریت تا اطمینان حاصل شود که آنها به پیامدهای منفی ناخواسته، مانند جابجایی جوامع محلی یا از دست‌دادن تنوع زیستی منجر نمی‌شوند.

نتایج این تحقیق در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا